USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30
Світ вражає: Середньовічна чума поширилася не через щурів, а людей з вошами і блохами
Група дослідників з університетів Осло та Ферари з'ясувала, що всплески чуми у середньовічній Європі, попри популярність історичного стереотипу, сприяли не щури, а жителі постраждалих країн. З'ясувати це вдалося з допомогою математичного моделювання, заснованого на історичних записах та статистиці розповсюдження хвороби, пише TJ.

За словами норвезького професора Нільса Стенсета (Nils Stenseth), фахівці штучно відтворили три моделі поширення: через щурів, повітрям, а також через вошей і бліх, що живуть в людському одязі і волоссі. Після цього вони порівняли їх з історичними даними з дев'яти міст, в семи з них найбільш імовірною виявилася третя модель.

Виходячи з результатів дослідження, додав Стенсет, найважливішим фактором боротьби з майбутнім поширенням чуми виявилася гігієна. Тим, хто вже заразився, зазначив учений, потрібно було залишатися вдома і «уникати контактів з дуже великою кількістю людей».

Епідемії чуми є одними з наймасштабніших в історії людства. У двох найбільших спалахах захворювання, що торкнулися Європу - «Юстинианової чуми» і «Чорної смерті» - загинули близько 100 і 25 мільйонів чоловік відповідно. В кінці 19 століття в Китаї та Індії сталася третя пандемія, тоді загинули 12 мільйонів чоловік.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus