USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Розробили біонічне око, яке може бачити в темряві
Дослідники з Гонконгського університету науки і технологій створили біонічне око, яке може перевершити чутливість людського ока.

Пристрій являє собою тривимірну штучну сітківку, яка отримала високощільну матрицю світлочутливих нанодротів, передає Finance.UA.

«У майбутньому ми зможемо використовувати це для поліпшення протезів зору та гуманоїдної робототехніки», – сказав науковий працівник гонконгського університету науки і технологій Чжиюн Фань.

Команда, очолювана Фанєм, вирівняла вигнуту мембрану з оксиду алюмінію з крихітними датчиками з перовскіту, світлочутливого матеріалу, який використовується в сонячних елементах. Дроти, що імітують зорову кору головного мозку, передають візуальну інформацію, зібрану цими датчиками, на комп’ютер для обробки.

Нанодроти настільки чутливі, що можуть перевершити оптичний діапазон довжин хвиль людського ока, дозволяючи йому реагувати на довжини хвиль 800 нанометрів, поріг між візуальним світлом та інфрачервоним випромінюванням. Це означає, що він може бачити речі в темряві, коли людське око вже не справляється.

«Людина, яка використовує штучне око, отримає здатність нічного бачення», – сказав Чжиюн Фань.

Кожен квадратний сантиметр штучної сітківки може містити близько 460 мільйонів нанорозмірних сенсорів, замінюючи, за оцінками, 10 мільйонів клітин в сітківці людини. Це говорить про те, що воно може перевершити візуальну точність людського ока.

«Я думаю, що протягом приблизно 10 років ми повинні побачити деякі дуже відчутні практичні застосування цих біонічних очей», – сказав Хонгру Джанг, інженер в Університеті Вісконсін-Медісон, який не брав участі в дослідженні.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus