USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.15 10.30
Світ вражає: Генно-модифіковані свині можуть стати донорами органів для людини
Найбільш генетично модифіковані тварини у світі можуть допомогти вирішити проблему нестачі донорських органів, стверджують американські вчені. Кореспондент BBC з питань науки та здоров'я Джеймс Галахер дізнавався про деталі дослідження.

Вчені успішно позбавили 37 свиней вірусів, прихованих в їхніх ДНК. Так дослідники подолали найбільшу перешкоду в трансплантації органів цих тварин людині, передає ВВС Україна.

Тим не менше, команда eGenesis визнає, що людський організм може не прийняти орган. Ця загроза залишається великим викликом для вчених.

Дослідження опублікував журнал Science.

У генетичному коді свиней тести виявили 25 ендогенних ретровірусів.

Дослідники використали технологію зміни генів Crispr, щоб видалити віруси з ДНК тварин.

У результаті народилися 37 здорових свиней.

"Це перші свині без ендогенних ретровірусів", - розказав BBC News доктор Луган Янг, один з дослідників Гарвардського університету.

Вони також "найбільш генетично модифіковані тварини з точки зору кількості модифікацій, які вони пройшли", - додав він.

Якщо ксенотрансплантація - використання органів інших видів - спрацює, то людям, можливо, більше не доведеться довго очікувати трансплататів.

Більш ніж 100 000 людей потребують трансплантації органів у Штатах. У Британії в листі очікування органів - 6 500 людей.

За розміром органи свиней та людини однакові, і тварин можна вирощувати у великій кількості. Тому вчені покладають великі надії на цих тварин для ксенотрансплантації.

Але видалення вірусів з ДНК свиней - лише половина успіху.

Пересадка органів може спричинити сильний імунний спротив організму, навіть якщо це органи від людини. У випадку такої реакції орган доводиться видаляти.

Експерти кажуть, що вченим доведеться подолати ще багато перешкод, доки ксенотрансплантація стане безпечною для людини.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus