USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.00 10.25
Світ вражає: Пораненому алігатору надрукували хвіст на 3D-принтері
Десять років тому в вантажівці з екзотичними тваринами, конфіскованими у незаконних торговців, екологи знайшли важко пораненого алігатора без хвоста
Як пише espreso.tv з посиланням на National Geographic, рептилію перевезли в реабілітаційний центр і почали конструювати протези.

Хвіст допомагає маневрувати при ходьбі і плаванні, тож у дикій природі тварина з такими травмами полювати не може, а отже приречена на голодну смерть.

Екологи перевезли алігатора до герпетологічного товариства Фенікса, і дали ім'я Містер Стаббс. А в 2013 році його історією зацікавилися вчені з університету Мідвестерн в Арізоні.

Вони зробили для алігатора штучний хвіст, але через п'ять років Містер Стаббс помітно зріс, і йому знадобився новий протез. До того ж перший був зроблений за зліпком хвоста іншого алігатора, що заважало Стаббсу комфортно пересуватися, адже у кожної рептилії цього виду центр ваги розташовується індивідуально.

Для розробки нового протеза потрібно було "зняти мірки". Ризикувати життям вчені не захотіли, тож замість гіпсових зліпків використали 3D-сканування.
Спеціальна програма дозволила точно розрахувати розмір і ідеальну форму хвоста для його кріплення на тіло рептилії. Незабаром в справу пішла технологія 3D-друку. Як матеріал знову був обраний силікон, і алігатор отримав відразу кілька хвостів, які він носить по черзі.

Зазвичай протези для тварин створюються на основі нейлону або полілактиду (PLA), але вчені бачать за силіконом велике майбутнє, і Стаббс, який отримав відсутню частину тіла, одночасно став випробувачем нової технології.
Фахівці відзначають, що експеримент проходить успішно: алігатор ходить і плаває практично так само, як і його здорові родичі.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus