USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Поле історичної битви за Візантію знайшли в Туреччині
У Туреччині археологи провели розкопки в полі, яке вважається місцем сельджуксько-візантійської битви 1071 року нашої ери.

У ході польових робіт було виявлено нові археологічні свідчення цієї події, інформує Урядовий кур'єр.

Археологи розкопали досить велику ділянку в районі міста Малазгірт на рівнині Муш у східній Туреччині. Їх головним завданням було визначити місцезнаходження поля битви, яка багато в чому визначила сумну долю Візантії.

В історію вона увійшла як битва при Манцикерті – так тоді називався сучасний населений пункт Малазгірт. У 1071 році в полі зійшлися війська Візантійської імперії і султанату Сельджуків, завойовників з Центральної Азії. До речі, існує припущення, що ця битва змінила релігійний світогляд населення Анатолії і стала однією з причин початку хрестових походів.
Битва відбулася 25-26 серпня 1071 року на території Візантії. Військо імперії перевершувало ворога за чисельністю. Однак тюрки-сельджуки під проводом султана Алп-Арслана зуміли його розгромити і взяли в полон візантійського імператора Романа IV Діогена. Викупити своє життя імператору потім вдалося тільки за рахунок територіальних поступок, що поклало початок сельджукському пануванню.

Це була подія, яка багато в чому визначила і сучасну карту світу. Ослаблена Візантійська імперія повністю поступилася османському правлінню приблизно чотири століття потому.

В ході проведених розкопок на передбачуваному місці битви археологи виявили чималу кількість наконечників стріл і списів. Попереднє датування показало, що їх вік в цілому відповідає даті історичної битви.

Це було дуже масштабне дослідження. У ньому взяли участь 35 вчених з десяти університетів Туреччини. Розкопти розпочалися ще в минулому році. Координатором розкопок став професор Аднан Чевік.

Наразі дослідники працюють у трьох різних місцях, розкопуючи територію протяжністю 12 кілометрів від села Гюлькору до міста Малазгірт. А в цілому дослідження охоплює територію площею 150 квадратних кілометрів, від рівнини Муш до гори Сюпхан. Археологи сподіваються знайти місця, де були розбиті табори обох армій.

«У нас дві мети: визначити точне місце битви і розробка методології поля битви, молодої галузі археології в Туреччині, – сказав Аднан Чевік. – Спочатку ми провели магнітне сканування місцевості, а на другому етапі почали розкопки, які в остаточному підсумку й призвели до виявлення артефактів на полі битви».
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus