USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20
Світ вражає: Плавала 200 мільйонів років тому: у Китаї знайшли найдавнішу скам’янілість риби у світі. Фото
Палеонтологи виявили дивовижну знахідку у китайській провінції Юньнань – дослідники знайшли три скам’янілості кісткових риб. За словами науковців, знахідка перевернула уявлення про еволюцію роду.

Про це повідомляє 24 канал.

Риби роду Peltoperleidus з Китаю наразі є найстарішими знайденими на планеті. Ці маленькі кісткові риби раніше зустрічалися лише в Європі.

Що відомо про рід

Це – група стародавніх кісткових риб, залишки яких знаходили лише на території Швейцарії та Італії. Цей рід жив під час середнього тріасу – епохи, коли з’явились морські рептилії, безхребетні, молюски та риби у сучасному вигляді.

Попередні скам’янілості знаходили лише на території Швейцарії та Італії, але вони виявились на 2 мільйони років молодші.
Кісткова риба жила 200 мільйонів років тому
Кісткова риба жила 200 мільйонів років тому
Китайський Peltoperleidus має довжину менш ніж 3 сантиметри та має гострі зуби. Рот у цієї риби широкий – нижня щелепа дозволяла відкривати рот так, щоб захопити меншу здобич. Також рід має специфічний та складний малюнок луски.
Дивовижна скам'янілість старша за попередні зразки
Дивовижна скам'янілість старша за попередні зразки

Риба мала специфічну луску
Риба мала специфічну луску

Як виглядала риба 200 мільйонів років тому
Як виглядала риба 200 мільйонів років тому
За словами дослідників, хоч ці рибки дійсно крихітні, вони мають величезну роль в історії. Види кісткових риб існують і нині, тому скам’янілості навіть маленьких екземплярів можуть пролити світло на еволюцію сучасних видів.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus