USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20
Світ вражає: Опублікували унікальні фото поверхні Місяця 1874 року. Як їх зробили
Детальні фотографії поверхні Місяця були зроблені ще в далекому 1874 році. Їх вдалося отримати шотландському астроному Джеймсу Несміту завдяки саморобному телескопу майже за століття до місії «Аполлон».

Про історію вражаючого досягнення розповіло видання Amusing Planet, пише Obozrevatel.

Оскільки повноцінної технології фотографування через лінзи телескопа тоді ще не розробили, вчений пішов іншим шляхом.

Несміт детально замалював поверхню супутника Землі, дивлячись у телескоп. На основі малюнків він виготовляв гіпсові моделі, на котрих точно відтворював кратери, гори та інші особливості ландшафту небесного тіла.

Аби максимально наблизити ефекти світла і тіні до реальних, науковець розмістив моделі під потужними лампами та сфотографував на чорному фоні, що дозволило точно імітувати промені сонячного світла, які падають на численні кратери і гори Місяця.

Результат для тих років був дійсно вражаючим. Його книга у співавторстві з астрономом Джеймсом Карпентером "Місяць: розглядається як планета, світ і супутник" мала вражаючий успіх. Їхня наукова робота отримала 4 перевидання. Хоча теорії науковців не знайшли підтвердження, але ілюстрації, як зазначили експерти NASA, були дійсно вражаючими та значно реалістичнішими, ніж зображення, які можна було отримати за допомогою телескопічної фотографії того часу.

Як визнання наукового внеску у дослідження небесного тіла, на честь Джеймса Несміта та Джеймса Карпентера названо два великих кратери на Місяці.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus