USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Неподалік Закарпаття знайшли кельтську статуетку з золотими очима. Фото
Музей Спіша представив важливу знахідку – кельтську бронзову статуетку, яку виявили в селі Яновце в окрузі Попрад. Як розповіла археолог Марія Худакова, музей проводив археологічні дослідження.

Це історична місцевість відома з 19 століття, однак ще не була систематично досліджена. Знахідки в основному стосуються періоду так званої латенської культури (археологічна культура кельтських племен Європи залізної доби). Чимало пам’яток знаходять цього періоду виявлено як у східній частині Словаччини, так і на Закарпатті, пише Діло.

«Знайдено більше 800 об’єктів з різних періодів. Більшість знахідок датуються періодом Латен. В основному це кельтські монети, бронзові пряжки та інші частини одягу, вироби з глини – кераміка, скляні намистини та браслети », – уточнила Худакова.

За її словами найзначнішою знахідкою є бронзова статуетка із зображенням оголеного чоловіка. На його шиї видно типову прикрасу цього періоду – хустку.
«Знахідка виняткова своїм реалістичним зображенням людини та золотими очима», – розповіла археолог. І додала, що знахідка стане доступною для громадськості в рамках нової виставки, яку музей відкриє наступного року. Знахідки зберігаються в музеї Спіша у Спішській Новій Весі.

Латенська культура Закарпаття ІІІ–І ст. до н.е. становила важливу сполучну ланку між кельтами Центральної Європи й давнім населенням, яке проживало на північ і схід від Карпат.
Латенську культуру Верхнього Потисся пов’язують із племінним угрупуванням анартів, частина якого займала територію сучасної Закарпатської області України. У літературі існують згадки про приблизно 40 поселень латенської культури на Закарпатті.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus