USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Найпотужніший у світі комп’ютер: як виглядає і на що він здатний
Інженери національної лабораторії при міністерстві енергетики США заявили про створення найпотужнішого суперкомп’ютера Summit, повідомляє politeka з посиланням на MIT Technology Review.

Нова машина здатна виробляти до 200 петафлопс – близько 200 млн мільярдів обчислень в секунду.

Для порівняння, якщо людина щомиті повинна проводити операцію протягом 305 днів, то машина може зробити це в мить ока. Summit на 60% швидший, ніж китайський суперкомп’ютер Sunway TaihuLight, і майже у вісім разів швидший, ніж машина під назвою Titan.

Відзначається, що суперкомп’ютери вже масово використовуються в промисловості: від проектування нових літаків до створення матеріалів, а також розробок ядерної зброї.

Якщо США дійсно створили найпотужніший суперкомп’ютер, у американських дослідників і збройних сил буде додаткова перевага.



За даними команди творців, Summit – це перший суперкомп’ютер, розроблений з нуля для запуску додатків AI. Він має понад 27 тисяч чіпів GPU від Nvidia, чиї продукти перевантажують безліч додатків, а також включає в себе деякі чіпи IBM Power9, які компанія запустила в 2017 році.

Вчені мають намір використовувати Summit для пошуку можливих зв’язків між генами і раковими захворюваннями, а також закономірності у виникненні залежності від наркотичних речовин.



Крім того, машину можуть застосовувати для кліматичного моделювання, що в подальшому позитивно позначиться на точності прогнозів погоди.
Коментарів: 2
Круто! Показати IP 11 Червня 2018 18:31
Який хешрейт видає в майнінгу SHA-256?
Віктор до Круто! Показати IP 12 Червня 2018 08:51
Якщо запустять на майнінг - біткоїн точно обвалиться :)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus