USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.95
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Найнезвичайніші та дивовижні рослини, які ростуть на нашій планеті
Кожен з нас, хоч раз в житті, стикався з дивними або незвичайними рослинами.

Природа – головний художник і великий архітектор. Найпрекрасніші і наймерзенніші на вигляд, найвитриваліші і крихкі, всі ці дивні створіння наші з вами сусіди.

Прямо у нас під ногами або далеко далеко на краю світу, вони ведуть своє цікаве, повне загадок життя.

Цікавий світ презентує добірку найдивніших рослин у світі.

Десмодіум, що обертається: танцююча рослина

Ця рослина росте в тропічній Азії. Десмодіум, що обертається (Desmodium gyrans) вражає уяву не зовнішнім виглядом, а вмінням танцювати. Справжнісінька танцююча квітка, яка живе своїм власним життям і танцює, радіючи сонячним променям.

Десмодіум, що обертається - це чагарник, який досягає 1,2 метра у висоту, має листя довгастої форми, що нагадують еліпс, причому верхні листки рослини набагато більші, ніж бічні. Квіти дрібні і зібрані групами у вигляді кистей.

Завдяки своїй незвичайній особливості десмодіум, що обертається завоював любов багатьох садівників світу, як професіоналів, так і аматорів. Дивний той факт, що вночі рослина засинає, і рух листя повністю припиняється до наступного сходу сонця.

Для тих, хто збирається виростити десмодіум в домашніх умовах, варто звернути особливу увагу на освітлення, воно має бути яскравим і інтенсивним.



Аморфофаллус титанічний: квітковий гігант

Наступний гідний представник незвичайних рослин світу завоював популярність своїми величезними розмірами. Уявіть собі квітка в кілька разів перевищує людський зріст. А саме таких розмірів досягає у висоту Аморфофаллус титанічний (Amorphophallus titanum).

Вперше аморфофаллус був виявлений в тропічному лісі італійським вченим, в 1878 році. Мандрівник був вражений не тільки розмірами рослини, але і жахливим запахом, який поширювався навколо.

За зовнішнім виглядом рослина схожа на кукурудзяний качан гігантських розмірів. Пелюстки квітки довгастої форми, жовтого кольору зовні і бордового з внутрішньої сторони.

Аморфофаллус титанічний живе близько сорока років, але цвіте всього кілька разів за весь період свого життя.



Вельвічія дивовижна - дерево або кущ?

Фантазія природи безмежна, навіть найталановитіший художник не в силах передати на своєму полотні все різноманіття фарб і форм, придуманих природою. Незвичайні рослини, які живуть у різних куточках планети, вражають нашу уяву.

Вельвічія дивовижна (Welwitschia mirabilis) не схожа ні на один відомий вченим екземпляр. Виростає вона в безплідних пустелях Південно-Західної Африки, точніше в прибережній пустелі Намібії.

Вельвічія являє собою стовбур, схожий на величезний пень, здебільшого прихований в землі, увінчаний двома шкірястими безсмертними листями. Незвичайні величезні листя цієї рослини, що досягають до 6 метрів у довжину, безсмертні в прямому сенсі слова! Адже вони живуть до двох тисяч років - така найбільша тривалість життя вельвичії.

У дорослої вельвічії листя може підсихати на кінцях і розриватися на довгі стрічки, а деякі представники цього виду, що ростуть поруч, зростаються між собою і утворюють величезну рослину-монстра.



Раффлезія Арнольді або «трупна лілія»

Не менш дивною і своєрідною рослиною, є Раффлезія Арнольді (Rafflesia arnoldii). Вона відноситься до сімейства паразитичних рослин, які не живуть самостійно, а отримують харчування за рахунок життєвої сили рослин-господарів, в якості яких виступають ліани. Виростають раффлезії на островах Калімантан, Суматра і Ява.

Раффлезія Арнольді являє собою величезну квітку, криваво-червоного кольору, що складається з п'яти м'ясистих товстих пелюсток. Вони усіяні білими наростами, за зовнішнім виглядом нагадують бородавки.

У Раффлезії Арнольді відсутні листя і коріння, вона випускає довгі нитки, які обвивають корінь або стебло іншої рослини, за рахунок якого рослина отримує всі необхідні для свого росту і розвитку речовини.

Квітка Раффлезії Арнольді досягає розміру до одного метра в діаметрі і важить до одинадцяти кілограм. Зовні квітка раффлезії нагадує величезний шматок сирого м'яса. Він поширює гнильний запах і тоді стає ясно, чому в перекладі назва квітки звучить як «трупна лілія».

Період цвітіння триває зовсім небагато, всього 3-4 дні, після чого ця незвичайна рослина перетворюється на непривабливу масу чорного кольору.



Кривавий зуб: миловидний гриб-вбивця

Чи доводилося вам колись раніше замислюватися про те, наскільки всі ми залежні від навколишніх рослин? Адже, якщо розібратися, рослини ввійшли в наше життя настільки міцно, що вони могли б без особливих зусиль завоювати наш світ. Благо, що настільки фантастична ідея не втілиться в життя. Але є на нашій планеті незвичайні рослини, яких насправді слід остерігатися.

І ось самий раз згадати про такий миловидний гриб, як кривавий зуб, що нагадує зовні якийсь десерт, можливо, навіть жувальну гумку, яка пахне полуницею і прикрашена хитромудрими ягідками. Тим не менш, вкрай не рекомендується пробувати такі незвичайні «ласощі».

За дивовижний зовнішній вигляд цей гриб отримав масу назв - полуниця з вершками, зубний сік, що кровоточить або диявольський зуб. Вперше про нього стало відомо в далекому 1812 році, саме з цього часу він вважається неїстівним.

Хоча цьому грибу властивий не тільки примітний зовнішній вигляд, але й чудові антибактеріальні властивості. Але і це ще не все, виявляється, в ньому присутні хімічні елементи, які сприяють розрідженню крові.



Гіднора: маловідомий африканський хижак

Його батьківщина - східні області Африки. Поширений він і на Мадагаскарі. Тільки небагатьом мандрівникам під час прогулянок по африканських пустелях південної та східної околиць континенту довелося побачити це чудовисько.

Гіднора - це відомий фахівцям рід рослин, що входять в сімейство гіднорових. Рід складається з 12 видів. Гіднора африканська є комахоїдним квіткою і паразитом. Його вегетативна складова знаходиться всередині гілки або кореня господаря, і зовні вона не видна, тому тіло рослини становить одну квітку або суцвіття.

На поверхні квітка може не з'являтися декілька років, але коли випадає достатньо опадів, це цікаве створіння розпускає яскраво пофарбований зсередини бутон, який може вирости до 10-15 сантиметрів.

Яскравим забарвленням і гнильним запахом він привертає різних жуків, що допомагають йому запилюватися. Плоди рослини їстівні. Місцеві жителі застосовують їх для приготування різноманітних страв, а коріння і квітки використовують для лікування серцево-судинних захворювань.



Таємничі знахідки в Китаї: плоди рунічної квітки

У природі багато рослин і тварини в цілях безпеки навчилися маскуватися під інші види. Але те, що виявляють у ґрунті в різних провінціях Китаю, не піддається розумному поясненню. Більшість все більше схиляється до думки про неземне походження або причетності до знахідок невідомих цивілізацій.

Страхітливі форми плодів «китайської рунічної квітки» дивно схожі на маленьких картопляних чоловічків. Дивлячись на незвичайні фото із зображенням цього дива природи, неможливо позбутися думки про втручання якщо не понад природних, то, як мінімум, інопланетних сил.

Але китайські селяни не замислюються про міжпланетні контакти. Вони викорчовують крихітних жителів підземелля з грунту, щоб використовувати їх беззахисні голі тіла для лікування багатьох захворювань, наприклад: СНІДУ, раку, імпотенції, недоумства і безлічі інших.

Тим часом вчені запевняють, що ніякі це не інопланетяни. Рунічну квітку садять в глиняну грудку потрібної форми, щоб восени викопати плід незвичайного виду.



Лялькові оченята: рослина-інопланетянин

Можливо, ви погодитеся з твердженням, що природа в наших безкрайніх лісах це щось прекрасне і зовсім нешкідливе. А й справді, чого нам слід боятися! Хіба що кропиву, і такий гриб як мухомор, адже саме ці рослини здаються нам найбільш небезпечними, чи не так? А що ж тоді в тропічних лісах? Навіть необізнаний натураліст, сміливо заявить, що в таких лісах рослини представлені у великому розмаїтті і від багатьох з них, так і хочеться втекти якнайдалі.

Ну що ж, наведемо досить-таки яскравий приклад однієї з таких рослин. Ймовірно, вам не доводилося раніше чути про такого представника флори, як Лялькові оченята.

Як правило, вона виростає в горах Північної Америки (на сході). Зовнішній вигляд цієї рослини може налякати будь-яку людину, а насправді, рослина ця смертельної небезпеки не представляє. Крім того, такі милі ягідки на червоних ніжках з'являються на світ у другій половині літа.

Але потрібно зауважити, що рослина є отруйною, її застосування в їжу може викликати блювоту, нудоту, болі в животі, судоми і навіть втрату свідомості, але летального результату в будь-якому випадку не передбачається.

До речі, ця рослина успішно використовується в медицині. Виявляється, це чудовий седативний засіб, що застосовується в сучасній гінекології.



Говіння солодке: льодяники на гілках

У народі воно відоме як цукеркове дерево, а вчені дали йому ім'я говіння солодке або Hovenia dulcis.

Незрілі плоди чудо-рослини мають яскраво-жовте забарвлення, рубіново-червоний колір говорить про те, що «льодяники» дозріли. Крім химерної довгастої форми і солодкого смаку плоди вельми ароматні. Ті, хто пробував незвичайні «цукерки», кажуть, що найбільше вони нагадують барбариски.

Ягоди можна їсти і прямо з гілок, і заготовити про запас: з них варять джеми і варення, цукати, компоти, сиропи, роблять соки та настоянки. До речі, цукеркове вино крім приємного смаку має зцілювальну дію. Воно благотворно впливає на нирки, печінку, позбавляє від болю в суглобах.

Про лікувальні властивості говінні було відомо з незапам'ятних часів, недарма тибетські монахи величали її ліками від тисячі недуг. Плодами цукеркового дерева лікувалися ще у Вавилоні та давній Індії.

Говорячи про говіння, варто згадати, що крім маси корисних властивостей вона ще й красива. Тільки уявіть величезне дерево, суцільно усипане яскраво-червоними «льодяниками»! Навесні рослина покривається золотистими суцвіттями, які поширюють дивовижний аромат, а осінь дарує розкішне вбрання з пурпурових, жовтих і фіолетових листочків.



Китайський гриб «безсмертя» Лінчжі: два тисячоліття на вершині рейтингу

Серед грибів, що регулярно потрапляють до завзятих любителів «тихого полювання», є чимало таких, які допомагають медикам у боротьбі з різними людськими недугами. Але, жоден з них не може навіть близько зрівнятися з унікальним грибом, відомим в Китаї під назвою Лінчжі (Ganoderma lusidum), який вже більше двох тисяч років займає перший рядок у списку унікальних лікарських рослин.

Лінчжі - гриб неймовірно примхливий. У дикому вигляді його завжди було надзвичайно важко відшукати. Мешкає цей деревний гриб виключно на диких сливах. Але далеко не кожна йому подобається. Знаменитий лікар стародавності Ібн Сіна стверджував, що Лінчжі приживається тільки на 10 сливах з 10000.

Його лікувальні властивості неймовірно цінувалися, а складність пошуку перетворювала удачливого збирача цілющих рослин, який всього один раз напав на грибницю Лінчжі, на справжнього багатія.

Він міг тримати в секреті своє дерево, щороку збирати з нього врожай, продавати його придворним китайським лікарям і безбідно жити довгі роки.

Сучасні дослідження виявили у гриба Лінчжі протипухлинні властивості, здатність допомагати при цукровому діабеті та багатьох інших небезпечних захворюваннях. Аналогів природа не створила, тому на верхній сходинці рейтингу він буде ще довго.

Коментарів: 5
наталя Показати IP 2 Травня 2020 20:15
воно дуже цікаве
Маргарита до наталя Показати IP 3 Лютого 2024 11:59
Мені дуже подобається неймовірні та незвичайні квітку вони дуже гарні
юля Показати IP 2 Травня 2020 20:16
я б читала скільки захотіла
Маргарита до юля Показати IP 3 Лютого 2024 12:00
Я теж
Олексай Показати IP 9 Лютого 2024 14:23
мені дуже сподобалася плоди рунічної квітки

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus