USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Наймальовничіші місця світу: 6 райських куточків, створених природою
Природа не шкодує барв, коли справа доходить до створення мальовничих куточків на планеті. Від цих шедеврів важко відірвати погляд.

Як це відбувається – загадка. Спочатку може здатися, що людина доклала руку до створення цих див, але знайте, що це не так.

Travel24 підготував для вас підбірку з шести найфантастичніших куточків на Землі.

Каньйон Антилопи, штат Арізона, США

На півночі штату розташоване одне з найдивовижніших природних творінь – Каньйон Антилопи. Щоправда, потрапити туди не легко, адже належить він племені Навахо – тому необхідно заплатити індіанцям мито за прохід по їхній території та найняти провідника.

Каньйон сформувався впродовж довгих мільйонів років під дією води й вітру в результаті ерозії червоного пісковику.

Памуккале, провінція Денізлі, Туреччина

Назва цього вражаючого природного об’єкта в перекладі з турецької означає «Бавовняний замок». Також його називають «Білим раєм». Атракції мають вигляд водних терас із вапняковими стінами, що з’явилися внаслідок відкладення солей із гарячих джерел.

Існує заборона занурюватися в ці природні «джакузі», але туристи не зважають на табу і продовжують купатися. Зараз тут споруджують спеціальні басейни для купання, щоб зменшити потік відвідувачів, які шкодять тендітним травертинам.

Валуни Моєраки, Нова Зеландія

Відомі також під назвою «кавуни Іллі-пророка», ці абсолютно круглі валуни можуть здатися недоречними на пляжі в Новій Зеландії, але вони були фактично сформовані океаном.

Точно так само, як устриці роблять перлини із зерен піску, ці скелі утворилися з черепашнику, який викидало з моря на пляж. Вік більшості цих утворень становить, за оцінками дослідників, не менш ніж 60 мільйонів років.

Скелі Улін’юань, Національний лісовий парк Чжанцзяцзе, провінція Хунань, Китай

Упродовж тисячоліть ерозія сформувала тут близько 3000 величезних стовпів з кварцу. Ці скелі послужили прообразом знаменитих літаючих гір із художнього фільму «Аватар».


Щоб помилуватися пейзажами, можна скористатися канатною дорогою або ліфтом, що підіймає вас на висоту 346 метрів. Вгорі є оглядові майданчики, деякі з них винесені над обривом і обладнані прозорою підлогою.

До речі, один з піків у парку Чжанзянцзе висотою близько 1079-ти метрів, що називався «Південна небесна колона», після феноменального успіху картини Джеймса Кемерона перейменували в «Алілуя Аватар».

Велике призматичне джерело, Єллоустонський національний парк, США

Найбільше в США гаряче джерело. Неймовірні кольори узбережжя водойми пояснюються життєдіяльністю пігментованих бактерій. Мікроорганізми можуть бути найрізноманітніших відтінків – від яскраво-червоного до насичено-зеленого – залежно від співвідношення хлорофілу і каротиноїдів, що містяться в них.

До речі, цікаво, що в центрі джерела вода абсолютно стерильна через вплив високих температур.

Каньйон Брайс, штат Юта, США

Індіанці вважали, що це – древні велетні, яких бог обману Койот перетворив на кам’яні статуї. Звичайно, наукове пояснення більш правдоподібне – ерозія м’яких осадових порід, спричинена водою, вітром і льодом.

Правду кажучи, це навіть не зовсім каньйон, а щось на зразок природного амфітеатру, заповненого величезними «глядачами» та «акторами» з пісковику.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus