USD 41.60 41.87
  • USD 41.60 41.87
  • EUR 41.50 41.87
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Науковці знайшли на Суматрі небачених носорогих драконів. Фото
Біологам вперше вдалося спостерігати на волі рідкісних ящірок Модільяні, які понад 100 років були відомі лише за одним музейним зразком.

Про це повідомляє УНІАН.

Вперше загадкових ящірок привіз до Європи італійський бізнесмен і науковець-ентузіаст Еліо Модільяні (Elio Modigliani), між 1886 і 1894 роками. Дослідник здійснив кілька експедицій на Суматру і найменш освоєні острови Індонезії, і зібрав там таку кількість нових зразків, що сьогодні цілих п’ять видів рептилій і земноводних названі на його честь.

Одним з них стали ящірки Модільяні (Harpesaurus modiglianii), або носорогі дракони. Вони були описані вченими лише після його смерті, у 1933 році, на основі зразка, що зберігся у музеї Генуї.

Відтоді ніхто їх ні разу не бачив – аж до самого недавнього часу. У 2018-му на березі заповненої водою вулканічної кальдери на Суматрі було виявлено тільце мертвої ящірки Модільяні з характерним «рогом» на мордочці.

Вже незабаром індонезійські вчені організували нову експедицію для пошуку живих рептилій – і їх зусилля увінчалися успіхом. У новій статті, опублікованій в журналі Taprobanica: The Journal of Asian Biodiversity, Чайрунас Путра (Chairunas Putra) і його співавтори розповідають про зустріч з ящіркою Модільяні, яка спала на невисокій гілці.

Вчені провели зйомку і вивчили поведінку рептилії, а потім випустили її на волю. У порівнянні з блідим зразком, який зберігся ще від самого Модільяні, жива ящірка демонструвала яскраво-зелене забарвлення, що служить добрим камуфляжем серед місцевої рослинності.

Однак ретельне зіставлення підтвердило, що і старовинний зразок, і знайдена у 2018 році тушка, і помічені пізніше живі ящірки – представники одного і того ж виду носорогих драконів.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus