USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Науковці сфотографували в Африці рідкісного смугастого пугача. Це перший доказ його існування за останні 150 років
Професори Імперського коледжу Лондона Джозеф Тобіас та Роберт Вільямс змогли зафіксувати в Гані смугастого пугача, якого в країні востаннє бачили в дикій природі у 1870-х роках. Це один із найменш вивчених видів сов.

Про це повідомляє Імперський коледж Лондона.

16 жовтня 2021 року Тобіас і Вільямс, перебуваючи в Гані в експедиції, вирушили в ліс Атева і випадково розбудили пугача.

«Він був таким великим, що ми його спершу сплутали з орлом», – пригадує Тобіас. Птах затримався на 10-15 секунд, коли його і встигли зафільмувати.

Смугастий пугач вважається однією з найбільших у світі сов. Він сягає близько 60 сантиметрів заввишки й важить понад кілограм. У дощових лісах Західної Африки цей пугач – чи не найбільший хижий птах. Тож дивно, що його тривалий час не могли помітити.
Птаха описали вперше у 1872 році в Гані, коли місцевий мисливець піймав його і передав куратору орнітологічної колекції Музею природознавства Великої Британії Річарду Шарпу. Після цього підтверджених випадків зустрічі птаха у дикій природі в Гані не було.

У світі ж смугастого пугача в дикій природі, ймовірно, бачили лише двічі: в Антверпені у 1975 році і в Конго у 2005-му. Але обидві фотографії настільки поганої якості, що з певністю встановити зазнімкованого на них птаха неможливо.

За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, у світі лишилося від 1500 до 7000 смугастих пугачів. Але науковці знайшли і зафіксували лише близько двох десятків цих птахів, що викликало побоювання про те, що вид був близький до вимирання.

Тепер науковці Імперського коледжу Лондона сподіваються, що їхнє відкриття допоможе у збереженні смугастих пугачів та їхніх природних середовищ – дощових лісів Гани.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus