USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Науковці розгадали останній маршрут 5300-річної крижаної мумії завдяки моху. Фото
Заморожений рослинний покрив, який науковці виявили на крижаному тілі мумії доби енеоліту, допоміг реконструювати фатальну подорож загиблого 5 300 років тому.

Про це повідомляє УНІАН.

Тіло давньої людини виявили у 1991 році в льодовику на півночі Альп в Італії. Відтоді майже кожен віднайдений фрагмент був проаналізований палеонтологами, зокрема й вміст шлунку.

Однак нещодавно дослідники з університету Глазго та Інсбруцького університету виявили щонайменше 75 видів мохоподібних рослин, які збереглися у кризі з чоловіком. З них лише 30% були місцевими, решта, припускають вчені, перенеслась на одязі або через гній великих травоїдних тварин.

Рослини обережно вилучили з криги навколо тіла мертвого, а також з одягу і спорядження та навіть його шлунково-кишкового тракту. Деякі з видів, визначені як мохи, існують на сьогодні у бічній долині Віншгау в італійській провінції Південний Тіроль.

Це дозволяє припустити, що чоловік пройшов по долині під час сходження на льодовик – на місце свого останнього відпочинку. Крім того, інший знайдений вид – Neckera pennata – дозволяє припустити, що людина підіймалась з півдня на північ угору по Віншгау, а не на сусідні долини.

У 2007 році вчені припускали, що за свої останні 33 години давня людина подорожувала від низьких районів із теплолюбними рослинами до високогір’я на понад 3000 метрів. Упродовж останніх років науковці сформували «катастрофічну» теорію, згідно з якою чоловік, можливо, повернувся додому з Альп, але невідома подія змусила його тікати назад у гори, де він і помер.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus