USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.60 41.90
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Науковці оживили бактерії віком 100 млн років
Науковцям успішно вдалося оживити бактерії, які добули із осадових порід, що перебували у «дрімаючому» стані 101,5 млн років.

Дослідження демонструє, наскільки витривалим може бути життя на Землі.

Бактерії – це, найімовірніше, найдавніші організми на планеті. Їх виявили у зразках глини, які залягали на 74,5 метрів нижче океанічного дна на глибині 5,7 км у південній частині Тихого океану. Зразки добули за допомогою дослідницького судна JOIDES Resolution.

Майже 99% бактерій, які були присутні в осадових відкладеннях та є ровесниками динозаврів, вижили, хоча у них впродовж усього цього часу майже не було поживних речовин.

Дослідники на чолі з мікробіологом Юкі Мороно з Агенції морських досліджень та технологій Японії утримували бактерії в інкубаторі протягом 557 днів, надаючи їм вуглецеву та азотну «їжу», зокрема аміак, ацетат та амінокислоти. Бактерії росли, множились і демонстрували різноманітну метаболічну активність.

«Те, що значну частину бактерій вдалося оживити після настільки тривалого «ув’язнення» в умовах з екстремально низьким вмістом поживних речовин та енергії, є справді дивовижним», – стверджує Мороно.

Ці бактерії були аеробними, тобто для існування їм потрібен кисень, який був присутній в осадових відкладеннях. Якщо такі відкладення на морському дні формуються поступово – не більше метра кожних два мільйони років, – у них може бути присутній кисень, що дозволяє бактеріям жити у них неймовірні періоди часу.

«Найдивовижнішим висновком з цього дослідження є те, що воно, власне, показує, що життя у стародавніх відкладеннях в океанах Землі є практично безмежним», – стверджує океанограф з Університету Род-Айленда Стівен Д’Ондт, співавтор дослідження, яке опубліковане в журналі Nature Communications, повідомляє INTV.

У 2000 р. дослідникам вдалося «оживити» бактерії всередині соляного кристала віком 250 млн років, утім щодо віку цих бактерій існують сумніви.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus