USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.50 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Науковці описали таємничу «світлову мову» глибоководних кальмарів
Кальмари Гумбольдта (Dosidicus gigas), які проводять більшу частину свого життя в темряві, передають одне одному інформацію за допомогою складної системи біолюмінесцентних сигналів.

Як повідомляє УНІАН, про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Зазначається, що свої наміри кальмари здатні виражати цілими послідовностями сигналів, однак у видів, що мешкають на великій глибині, ці форми комунікації практично не вивчені.

Бенджамін Берфорд (Benjamin P. Burford) з Морської станції Хопкінса Стенфордського університету і Брюс Робісон (Bruce H. Robison) з Дослідницького інституту Акваріума затоки Монтерей в польових умовах вивчили поведінку кальмарів Гумбольдта. Це великі хижі глибоководні молюски, які тримаються групами.

Відомо, що під час полювання вони люмінесціюють червоним, але це далеко не єдиний зоровий сигнал в репертуарі цих кальмарів. Дослідники прагнули зв’язати різні сигнали молюсків з певними формами поведінки і вписати їх в екологічний контекст.

Для цього вони знімали на відео поведінку кальмарів Гумбольдта з 2005 по 2012 рік. Камерами управляли дистанційно, тому молюски не боялися їх і полювали, не відпливаючи далеко. З’ясувалося, що поведінка кальмарів Гумбольдта залежить більшою мірою від світлових демонстрацій сусідніх молюсків, ніж від їх поз.

Перебуваючи у великих групах, D. gigas найчастіше «спалахують» (інтенсивність люмінесценції різко підвищується) або «мерехтять» всім тілом. Усього вчені розпізнали у цих кальмарів 28 типів світлових сигналів, 13 з яких молюски використовували під час поїдання здобичі (зазвичай це відбувається вдень) і перебуваючи серед родичів: ймовірно, кальмари Гумбольдта користуються біолюмінесценцією, щоб повідомляти їм різну інформацію.

Дослідники виявили, що молюски видають послідовності світлових сигналів і поз, а не окремі не пов’язані між собою сигнали. Наприклад, при переслідуванні здобичі кальмар найчастіше спочатку стає темно-червоним, потім одна половина його тіла світліє.

Безпосередньо в момент захоплення він знову темніє, а потім весь швидко світлішає. Це, вважають дослідники, вираз намірів – повідомлення іншим особинам того ж виду, що зараз кальмар почне полювати.

Підкреслюється, що кальмар Гумбольдта – перша глибоководна тварина, у якої виявлена така складна система зорових сигналів. Раніше вченим вдалося зняти на відео гігантського кальмара, або архітеутіса.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus