USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Напій фараонів: ізраїльські вчені зварили пиво з дріжджів 5000-річної давнини
Дослідникам Управління стародавностей Ізраїлю і вченим з трьох ізраїльських університетів вдалося отримати шість зразків давніх дріжджів із знайдених при розкопках глечиків.

На їхню думку, щось подібне пили фараони в стародавньому Єгипті, повідомляє УНІАН.

Вчені сподіваються, що відроджене античне пиво з часом з’явиться на полицях магазинів.

«Я пам’ятаю, коли ми нарешті зварили це пиво, ми всі сіли за стіл і почали його пити... І я сказав, що нам зараз буде або добре, або через п’ять хвилин ми всі будемо мертві», – говорить Арен Майєр, археолог з університету імені Бар-Ілана. «Нам вдалося вижити», – додає він.

У далекому минулому цього регіону пиво було одним з основних видів продовольства, як і хліб, і його пили всі, незалежно від соціального статусу або віку. Оскільки вода часто могла бути заражена, вважалося, що набагато безпечніше пити пиво або вино.

Пиво тоді робилося за допомогою суміші зернових і води, яку потім запікали і залишали на сонці для бродіння. Іноді для смаку додавали екстракти різних фруктів.

Ідея відродити античне пиво виникла у дослідників Єврейського університету в Єрусалимі Ронена Хазана і Міхаеля Клуештейна.

З допомогою фахівця з пивоваріння Ітая Гутмана, вони застосували сучасні технології і створили щось, схоже на пшеничне пиво, з концентрацією алкоголю в 6%, а також медовуху, з концентрацією алкоголю в 14%.

У минулому Ітай Гутман відтворив пиво на основі генетично модифікованого сорту зерна 10-тисячолітньої давності. Але дослідники говорять, що досі нікому не вдавалося виробляти алкоголь на основі античних дріжджів.

«Абсолютно неймовірно, що дріжджі вижили в стародавніх глечиках протягом тисяч років, вони ніби чекали, щоб їх відкопали й дали їм знову жити», – говорить доктор Хазан.

«Крім того, що пити пиво часів фараонів досить незвично саме по собі, це ще й надзвичайно важливе досягнення в галузі експериментальної археології, – продовжує він. – І, до речі, це пиво цілком непогане на смак».
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus