USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: На Юпітері виявили нове дивне світіння. Фото
Автоматична міжпланетна станція Juno зафіксувала нове дивне світіння на Юпітері.

Це явище нагадує північне сяйво, і відбувається над полюсами планети, повідомляє 24 канал.

Це світіння зафіксував ультрафіолетовий спектрограф на Juno. Кільцеподібний феномен періодично стрімко розширюється зі швидкістю від 3,3 до 7,7 км в секунду.

У чому річ

У техаському Південно-західному науково-дослідному інституті (саме тут створили спектрограф для Juno) ці полярні сяйва викликані зарядженими частинками, що виходять від краю масивної магнітосфери Юпітера.

«Ми думаємо, що це недавно виявлене слабке ультрафіолетове світіння бере початок в мільйонах миль від Юпітера, недалеко від кордону магнітосфери із сонячним вітром. Сонячний вітер – це надзвуковий потік заряджених частинок, що випускаються Сонцем. Коли вони досягають Юпітера, – вони взаємодіють з його магнітосферою», – розповів головний автор дослідження Вінсент Х’ю.
Як і на Землі, полярне сяйво на Юпітері пов’язане з зарядженими частинками в магнітосфері планети. Однак на Юпітері вона приблизно в 20 тисяч разів сильніша земної. Тож газовий гігант може відхиляти сонячний вітер на відстань до 6 мільйонів кілометрів.

Що таке Juno?

Ця станція була запущена NASA для дослідження Юпітера 5 серпня 2011 року. Влітку 2016 року інфляція досягла своєї мети і вийшла на орбіту Юпітера. Її місія полягає у дослідженні магнітного поля Юпітера, природи його полярного сяйва, що зумовлене потоком заряджених частинок із супутника Юпітера Іо.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus