USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: На вимирання динозаврів вплинули базальтові виверження
Вчені продовжують вивчати процес зникнення з лиця Землі динозаврів. Раніше експерти вважали, що його причиною став метеорит, однак останні дослідження показують, що не тільки він вплинув на клімат планети. Протягом 30-50 тисяч років на поверхні відбувалися базальтові виверження, які також зіграли свою роль, інформує сайт Cikavosti.com.

Шістдесят шість мільйонів років тому світ катастрофічно змінився. Близько 75 відсотків видів рослин і тварин загинули, зникли динозаври. Це ознаменувало кінець крейдяного періоду і початок нового світанку на Землі — кайнозою, епохи ссавців. Копалини і геологічні дані показують турбулентні часи, які охоплюють мільйон років — вплив астероїда і інтенсивну вулканічну діяльність, яка поширювалася по всій земній кулі.

Виверження відбувалися протягом 30-50 тисяч років і були синхронними, вважають вчені Центру геохронології Каліфорнійського університету в Берклі. Раніше геологи вважали, що близько 80 відсотків потоку лави опинилися на поверхні планети до удару астероїда, що збігається з масовим вимиранням. Тепер же більш детальне вивчення показало, що виверження відбувалися протягом приблизно 400 000 років до дати удару.

Під час падіння астероїд викликав приголомшливих масштабів землетрус, вони призвели до серії базальтових вивержень. Концентрація шкідливих газів підвищилася в 600 разів, у зв’язку з чим почалося вимирання живих істот. Таким чином вчені вважають, що велике значення у зміні флори і фауни Блакитної планети зіграли саме базальтові виверження, викликані зіткненням з космічним тілом.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus