USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: На території сучасного штату Нью-Йорк виявили сліди дерев, які росли тут 380 млн років тому
Американський континент вважається місцем, де росли перші ліси на нашій планеті. В середині XX століття при створенні греблі в районі гірського хребта Катскілл на території сучасного штату Нью-Йорк були знайдені сліди дерев, які росли тут 380 мільйонів років тому – в кінці девонського періоду. Саме в той час на суші з’явилися перші примітивні деревовидні рослини.

Нещодавно міжнародна група вчених продовжила пошуки, розширивши їх область, повідомляє видання ScienceDaily. На цей раз розкопки велися в старому гірському кар’єрі, розташованому приблизно в 40 км від місця попередньої знахідки. Ідея себе виправдала: дослідники виявили скам’янілу кореневу систему дерев, вік яких оцінюється в 386 мільйонів років.
Система займала щонайменше 3000 квадратних метрів. Згідно з результатами аналізу, ліс складався з дерев двох типів: примітивних деревно-папоротевих рослин, у яких було відсутнє плоске зелене листя, і рослин, що мали деревино-хвойний стовбур і потужні гілки з зеленими сплюсненим листям.

Також був виявлений вид дерева, який ще не вдалося ідентифікувати. Але, цікаво, що для всіх трьох типів було характерним розмноження спорами, а не насінням.

Поруч з останками стародавнього лісу виявлені скам’янілі кістки риби піздньодевонського періоду. Це означає, що місцевість нерідко затоплювалася, і саме це згодом знищило ліс. Проте осадові породи дозволили скам’янілостям добре зберегтися.

Відкриття дозволяє більше дізнатися про еволюцію рослин – про те, як вони навчилися процесу фотосинтезу і виділення в атмосферу кисню, що, в свою чергу, вплинуло на формування нашої планети.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus