USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: На дні Маріанської западини виявили гігантські віруси: що про них відомо
Дослідники з Шанхаю виявили та підняли на поверхню партію гігантських вірусів з найглибшого місця Маріанської западини. Віруси змогли вирости до разючих розмірів через необхідність пристосування до екстремального тиску. Зазначається, що підняті мімівіруси перевищують розміри деяких бактерій.

Про це йдеться у матеріалі Bangkok Post.

Так, більшість легенд про морських чудовиськ на дні Маріанської западини, були спростовані саме через те, що великі та складні форми життя на таких глибинах стикаються з екстремальними умовами. Зокрема йдеться про низькі температури та екстремальний тиск.

Проте, як виявилося, існує декілька гігантських вірусних видів, в тому числі мімівірусів, які змогли вижити на глибині майже 11000 метрів нижче рівня моря. Хоча гігантські віруси виявляються і в інших, менш екстремальних місцях, але саме тут через великий тиск – у 1100 разів більше за атмосферний – вони досягли аномальних розмірів.

Мімівірус – це вид Acanthamoeba polyphaga mimivirus, господарями якого є амеби Acanthamoeba. Тільки в жовтні 2011 року було доведено, що мімівіруси – не найбільші в природі: тоді був описаний ще більший Megavirus chilensis. Але вважалося, що мімівіруси володіють найбільшим капсидом – близько 500 нм в діаметрі. На відміну від більшості інших вірусів, їх можна навіть побачити у світловий мікроскоп.

На дні Маріанської западини популяція мімівіруса склала близько 4% від загальної вірусної популяції. Усього з дна було піднято 15 різних типів вірусів і понад 100 видів інших мікроорганізмів.

Існує теорія, що мімівіруси пройшли «зворотну еволюцію», тобто з мікробів перетворилися в віруси, але при цьому зберегли багато продуктивних функцій у своїх генах. Вважається, що ці гени могли зіграти роль в боротьбі за виживання в екстремальних умовах великої глибини.

Так, аналіз показав, що гігантський вірус може використовувати продуктивні гени для допомоги своїм господарям – грибам або одноклітинним, прискорюючи розщеплення поглинених вуглеводів, а прискорений метаболізм і зростання можуть дати господарям і вірусам перевагу в конкурентній боротьбі.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus