USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24
Світ вражає: Личинки москітів навчилися харчуватися пластиком
Проблема забруднення навколишнього середовища пластиком за останні роки набула глобальних масштабів. Зараз вчені вирішили з'ясувати, наскільки широко пластик може поширитися в фауні, розповідає 2+2.

Дослідники з Університету Редінга (Великобританія) провели експеримент з личинками комарів Culex pipiens і виявили, що ті навчилися їсти мікропластік, який залишається навіть у дорослих особин.

Професор Аманда Каллаган та її колеги відібрали 150 личинок москітів. Вони помістили їх у водне середовище, в якому знаходився мікропластік – крихітний пластиковий бісер різної величини. Потім випадковим чином вони відібрали 15 індивідів і перевірили в них зміст пластика. В середньому в кожній личинці знайшлося три тисячі кульок розміром 0,002 міліметра.

У другій стадії експерименту вони дочекалися, коли личинки перетворяться на літаючих комарів, і повторно відібрали 15 випадкових особин. У них також знайшли пластик, але в набагато меншому обсязі. В середньому москіти носили в собі по 40 кульок.

Професор Каллаган зазначила, що так розвиваються личинки багатьох інших літаючих комах, які теж можуть постраждати від згубного впливу пластику. За її словами, пластик здатний мігрувати в організми інших тварин: птахів, кажанів і павуків. Можливо, він пошириться далі по харчовому ланцюжку.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus