USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Клітини людини прижилися в ембріоні миші
Людські стовбурові клітини можуть вбудовуватися в ембріони мишей, стаючи печінкою, серцем, сітківкою і кров’ю. Зазвичай клітини людини не приживаються в інших тварин. Але в одному з нових ембріонів миші 4% клітин стали людськими, що стало рекордним значенням.

Рівень інтеграції «разючий», говорить фахівець зі стовбурових клітин і біологічного розвитку Хуан Карлос Ізпісуа Белмонте з Інституту біологічних досліджень Солка в Ла-Холье (Каліфорнія, США), який не брав участі в дослідженні.

Подібні химери допоможуть виявити, як з однієї клітини виростає цілий організм. Крім того, вони можуть виявитися корисними при вивченні таких захворювань, як малярія, небезпечних для людини і безпечних для тварин. А в майбутньому химери можуть стати джерелом людських органів.

Успіх нового методу якраз на часі, говорить невролог і біолог стовбурових клітин Цзян Фен з Університету Баффало в Нью-Йорку. Щоб рости і розвиватися в ембріоні миші, «годинник» стовбурових клітин людини повинні бути переведений назад, до більш ранньої фази, званої наївною стадією». Білок під назвою mTOR в результаті діє протягом трьох годин, відновлюючи тим самим здатність стовбурових клітин перетворюватися на будь-яку клітину організму.

Ембріони росли і розвивалися нормально, попри наявність у них людських клітин. Вивчивши ДНК, дослідники виявили, що клітини людини припадає від 0,1% до 4% від загального числа клітин в ембріонах.

Клітини людини зв’язалися в більшості країн тканин майбутньої миші — в печінці, серці, кістковому мозку і крові. Невелика кількість людських клітин виявилася в тканині, яка сформує мозок. В одного ембріона було виявлено безліч людських фоторецепторів (клітин очей), які реагують на світло. До речі, серед клітин, які утворюють сперму і яйцеклітини, людських клітин не виявилося: здатність химер розмножуватися — питання етики.

Опинившись всередині ембріона миші, повільні людські клітини прискорюються, щоб відповідати організму, в який потрапили. Людські стовбурові клітини зазвичай повільно перетворюються в певні типи тканин, говорить Фен, але не тоді, коли клітини виявляються всередині ембріона миші. Вже через 17 днів учені отримали зрілі клітини, яких в ембріоні людини були б потрібні місяці для формування
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus