USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Італійські археологи знайшли в Іраку виноробню віком близько 2700 років. Фото
Італійські археологи зробили масштабну знахідку в Іраку. За їх даними, вони знайшли виноробню часів Ассирійського царства, вік якої складає близько 2700 років.

Про це повідомляє УНН із посиланнями на AFP.

Команда місцевих археологів та їхні колеги з Італії розповіли про відкриття 24 жовтня.

Разом з виноробнею знайшли кам’яні рельєфи з зображенням ассирійських царів, які моляться богам. Їх вирізьбили на стінах дев’ятикілометрового зрошувального каналу.

Ці дванадцять так званих барельєфів довжиною п’ять метрів і висотою два метри були зроблені в кінці VIII або початку VII століття до нашої ери. За словами археолога з університету Удіне – Даніеле Моранді Бонакоссі, на них зображений цар Ассірії, що молиться різним богам. Богів, відповідно, несли священні тварини. «Іштар, богиня любові і війни, сидить на леві», – сказав Бонакоссі.
«Ми знайшли чотирнадцять апаратів, за допомогою яких тиснули виноград і робили сік, який потім перероблявся в вино», – сказав він. За його словами, це перша знахідка такого роду в Іраку.

«В Іраку є й інші місця з кам’яними рельєфами, особливо в Курдистані, але жодне не є настільки масштабним і монументальним, як це», – додав італійський археолог Бонакоссі.
Зрошувальний канал проклали у вапняку, щоб вода з пагорбів стікала на поля фермерів. Археологи пояснюють, що рельєфи на стінах каналу додали, щоб було зрозуміло, хто замовив його будівництво. Бонакоссі зазначив, що це не тільки релігійні сцени, а радше політичний прийом, на кшталт пропаганди.
Місце знахідки перебуває недалеко від стародавньої столиці ассірійського царя Саргона II (721-705 рр. До н.е.) поблизу сучасного міста Мосул на півночі країни.

На території нинішнього Іраку в давнину виникли численні розвинені цивілізації, такі як Шумер, Аккад, Вавилон і Ассирія. Серед іншого, вони залишили свою писемність, а також перші великі міста. Однак археологічні пам’ятники через політичний хаос, який зберігався протягом десятиліть, часто піддавалися розграбуванню, а «трофеї» продавалася міжнародним колекціонерам.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus