USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Глобальна пилова буря зупинила зиму в південній півкулі Марса
У червні 2018 року кілька відносно невеликих пилових штормів на Марсі об’єдналися в одну гігантську бурю. Тоді вона охопила всю планету і практично приховала її поверхню від орбітальних дослідницьких апаратів.

Вчені впевнені, що цей глобальний катаклізм знищив на планеті цілий сезон, обірвавши зиму в південній півкулі. Крім того, інцидент припинив роботу марсохода Opportunity, запущеного NASA, пише 24 канал.

Співробітник британського Відкритого університету Пол Стрітер говорить, що це була ідеальна можливість з’ясувати, як глобальні пилові бурі впливають на атмосферу марсіанських полюсів, оточених потужними потоками вітру взимку.

Разом із колегами по університету він провів аналіз даних з апаратів на орбіті Марса і кліматичної моделі планети, щоб зрозуміти масштаби впливу бурі на марсіанську атмосферу. Як з’ясувалося, катаклізм по-різному вплинув на північну і південну півкулі планети.

Шторм перемістив більшу частину пилової маси на південний полюс, знищивши холодний вихор і викликавши у всій півкулі прихід ранньої весни. Це виглядало так, ніби «ковдра» накрила планету і спричинила зігріваючий ефект. А в північній півкулі вплив бурі був не таким сильним – тут зміна сезонів пройшла, як і очікувалося.

Результати дослідження Стрітер оголосив на віртуальному засіданні Королівського астрономічного товариства у Великій Британії. Він зазначив, що марсіанські пилові бурі, подібні бурі 2018 року, залишаться предметом пильної уваги, а їх аналіз дозволить краще зрозуміти історію клімату планети.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus