USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Добре зберігся: у Єгипті знайшли саркофаг віком 2600 років
Єгипетська археологічна місія виявила під час розкопок саркофаг жерця і кілька артефактів в могильному колодязі в провінції Мінья.

Вчені, які працювали в археологічній зоні Аль-Гарафа в Туна-ель-Гебель, знайшли труну з вапняку і кілька священних фігурок ушебті.

Про це повідомляє Новое Время.

Генеральний секретар Вищої ради старожитностей Мустафа Аль-Вазирі сказав, що місія почала свій четвертий сезон на місці з видалення існуючого сміття, що призвело до відкриття поховального колодязя на глибині 5 метрів.

Саркофаг з вапняку, який був знайдений в колодязі, прикрашений розфарбованими рельєфами в хорошому стані, які зображують чотирьох дітей Гора. Поруч із труною була виявлена група фігурок ушебті, залишених в давнину з мертвими в якості слуг для загробного життя. Крім того, ушебті використовували для передачі в загробний світ різних заклинань.

Аль-Вазирі додав, що первісна перевірка показала, що муміфіковані останки в труні належать людині на ім’я Джахуті Умм Хотеб, який жив за часів 26-ої династії (близько 685−525 рр. до н.е.).

Вважається, що Джахуті Умм Хотеб займав посаду «Великого Кхум, доглядача престолів», тобто був високопоставленим жерцем бога Джехуті і особою, близькою до фараона. Крім того, він був сином якогось «захистника Сходу», чий саркофаг був виявлений археологічної місією під час першого сезону польових робіт в Миньї в 2018 році.

У міністерстві відзначили, що розкопки все ще тривають, і не виключено, що під час розчищення завалів будівельного сміття, яке накопичувалося тисячоліттями, будуть знайдені нові скарби.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus