Зараз до Землі стрімко наближається комета C/2020 F3 Neowise, у якої є всі шанси стати «великою» – за розрахунками астрономів, її можна буде спостерігати навіть неозброєним оком при максимальному зближенні з нашою планетою, повідомляє Cьогодні.
Минулого тижня комета пройшла перигелій – пережила найближче зближення з Сонцем 3 липня, не зруйнувавшись від спопеляючого жару нашого світила, як це часто трапляється з іншими подібними космічними тілами.
Ця обставина дозволила астрономам-любителям зберегти цей красивий маневр. Після того, як комета Neowise почала віддалятися від Сонця і наближатися до Землі, її найкраще видно над горизонтом в передсвітанковому небі.
За словами посла NASA, комета повинна залишатися видимою буквально за кілька хвилин до сходу сонця щодня аж до 11 липня. Потім комета опуститься нижче горизонту і ненадовго перестане бути видимою.
А потім з’явиться можливість її спостерігати ввечері 15-16 липня. Загалом, друга половина липня буде найкращим часом для спостережень за цим космічним об’єктом. Наразі багато хто з тих, хто успішно помітив комету, радять спочатку знайти її в небі за допомогою бінокля або телескопа. Як тільки побачите її розпилений хвіст, ви зможете відстежити його неозброєним оком.
Comet NEOWISE and the city of Toronto, Ontario, Canada 🍁! I was up really early for this shot. It's not often that we get the opportunity to see or photograph a comet of this brightness and with a tail. I hope you like it!🤩 https://t.co/BFyxFFw2DE pic.twitter.com/sGZBiEVryM
— Kerry LH💫 (@weatherandsky) July 5, 2020
Найближчий прохід комети до Землі відбудеться 23 липня, що може дати захоплюючу можливість для спостережень – яскравість комети може посилитися та її можна буде спостерігати без бінокля або телескопа протягом двох наступних днів, до 25 липня.
Астрономи сподіваються, що яскравість Neowise може посилитися, що дозволить їй стати так званою великою кометою, кому якої можна легко розглянути неозброєним оком. Унікальності Neowise додає той факт, що ми не бачили «великої комети» з часів Хейла-Боппа у 1997 році.
I have a strong dislike of early mornings—but so worth it today because wow is that comet beautiful! C/2020 F3 (NEOWISE) I was at Sunset Crater by 4AM. It was an easy naked-eye object, but really rewarding through binoculars. Last pic is closest to naked eye scale.#neowise pic.twitter.com/1I0Cx2fZQJ
— Jeremy Perez (@jperez1690) July 5, 2020
Дослідники зазначають, до Neowise неминуче зникне з поля зору в серпні. А наступний її візит до Сонячної системи і зближення із Землею і Сонцем відбудеться приблизно у 8786 році.
Clouds put a really short timer on capturing comet-rise this morning. Between that and spending 10 minutes carefully maneuvering myself back out of a sketchy, unscouted road, I only managed a few shots. Merriam Crater in the foreground. C/2020 F3 (NEOWISE) #neowise #cometneowise pic.twitter.com/6s4BXDPeyE
— Jeremy Perez (@jperez1690) July 6, 2020
У 2020 році поблизу Землі вже пролітали дві комети: «Лебідь» і «Атлас». Вони виглядали багатообіцяючими, але зруйнувалися, підлітаючи до Сонця – цей момент зобразив космічний телескоп Хаббл. Також їх яскравість не дозволяла побачити неозброєним оком. Тому всі надії на гарне космічне шоу може виправдати тільки комета Neowise.
Астрономам відомо, що комети – це вкрай тендітні космічні тіла, які дуже часто руйнуються при підльоті до Сонця. Тому вчені сподіваються, що момент перигелію (максимального зближення із зіркою) не знищить їх, щоб мати можливість поспостерігати за їх польотом.
24 Листопада 2024 23:37
24 Листопада 2024 23:08
24 Листопада 2024 22:49
24 Листопада 2024 22:21
24 Листопада 2024 21:53
24 Листопада 2024 21:25
24 Листопада 2024 20:56
24 Листопада 2024 20:28
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.