USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.50 41.95
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Через «кліматичний хаос» павуки стають дедалі агресивнішими – дослідження
Погода в усьому світі стає непередбачуванішою, тому це може спіткати велику кількість популяцій комах.

Екстремальні погодні умови можуть сприяти збільшенню популяції «розлючених» павуків.

Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Ecology & Evolution, передає ТСН.

Надзвичайні події, як-от тропічні циклони, можуть впливати на еволюцію павуків у штормових регіонах – там вже найагресивніші павуки мають кращі шанси на виживання. Під час дослідження вивчали павука, відомого як Anelosimus studiosus.

Дослідники з Університету МакМастер в Канаді вивчали поведінку комах з регіонів з екстремальними погодними умовами.

Провідний автор дослідження і біолог-еволюціоніст Джонатан Пруітт сказав, що надзвичайно важливо розуміти вплив погодних явищ на навколишнє середовище, еволюцію і природний відбір серед істот. Адже з підвищенням рівня моря частотність тропічних штормів буде лише зростати.

Дослідники зосередилися на жіночих колоніях павуків, який зазвичай живе просто на шляху тропічних циклонів США і Мексики. Їхнє дослідження містило спостереження за групами павуків до і після штормів протягом 48 годин.

Агресивність павуків вимірювали за швидкістю, кількістю атак, реакцією на потрапляння здобичі у павутину, ймовірністю того, що павуки-самки могли канібалізуватися та з’їдати самців і своє потомство, а також реакцією на проникнення хижих павуків іншого виду.

Згодом результати порівнювали з колоніями восьмилапих цього ж виду з менш екстремальних районах. Агресивні павуки, як правило, краще добувають ресурси за їхньої нестачі, але водночас більш схильні до бійок між собою за умов голоду чи перегрівання.

Пруітт сказав: «Тропічні циклони, ймовірно, впливають на обидва цих стресори, зменшуючи кількість поживи і збільшуючи вплив сонця. Агресивність передається від покоління до покоління в цих колоніях від батьків донькам і є основним фактором їхнього виживання і здатності до розмноження», – додає вчений.

Аналіз показав, що після тропічного циклону колонії з найбільш агресивними павуками виробляли більше яєць і мали більше вижилих нащадків. Ця тенденція була настільки послідовною, що дослідники вважають, що це є еволюційною відповіддю.

Отже, існує ймовірність того, що це може статися з великою кількістю популяцій павуків, якщо погода в усьому світі стане більш екстремальною через зміни клімату. Тим часом таргани стають невразиливими до отрут. Наразі вже жоден з інсектицидів не може зменшити їхню популяцію.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus