USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Буря у Лондоні оголила у землі скарб із рідкісних монет. Фото
Негода зазвичай залишає по собі лише руйнівні наслідки та багато клопотів.

Але цього разу буря у Великій Британії принесла справжній скарб.

Про це повідомляє 24 канал.

300 рідкісних монет залізного віку виявили у західному Лондоні після того, як дощі сильно розм’якшили ґрунт. Археологи вважають, що вони походять з І століття до нашої ери.

Унікальна знахідка

Монети, відомі як потини, зроблені зі сплаву міді, олова та свинцю. Кожна має діаметр в середньому 3 сантиметри і створені за зразком монет, відбитих у французькому Марселі приблизно 2175 років тому.
Знайдені монети відомі як потини
Знайдені монети відомі як потини

Потини містять стилізовані зображення грецького бога Аполлона з одного боку і нападаючого бика з іншого.
Монети датують І століттям до нашої ери
Монети датують І століттям до нашої ери

Після того, як їх викопали із землі усі монети перевезли до Бірмінгемського музею та Художньої галереї, щоб там їх очистили та законсервували. Після цього за справу візьмуться дослідники, які згодом, можливо, розкажуть про них багато цікавого.

Вартість знайдених потинів наразі не визначили, як і те, чи можна називати їх скарбом.

Чому закопали монети

Тим час науковці вже будують різні теорії, щоб зрозуміти, чому закопали цей скарб. Дивно те, кажуть вони, що в той час монети не використовувались для обміну товарами та послугами.
Монети знайшли у землі після дощу
Монети знайшли у землі після дощу

Імовірно, скарб призначався для богів у якості жертви, або ж його використали для позначення межі. Не виключено, що монети також могли закопати банально на «чорний» день.
Коментарів: 1
Рауль Показати IP 27 Липня 2021 10:46
счастье для нумизматов

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus