USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: «Блакитний понеділок» – один день у році, коли люди відчувають гнітючість та впадають у депресію
Мало хто буде заперечувати твердження, що понеділок – день важкий. Але, кажуть, що раз у році настає найважчий з усіх. Його ще називають блакитним понеділком.

В цьому році сама сумна дата в календарі припадає на 20 січня. Виявляється, за цим лежить дуже цікава історія, інформує Ukr.Media.

Народження «блакитного понеділка»

День депресії був вперше запропонований доктором Кліффом Арналлом, викладачем в Університеті Кардіффа в Південному Уельсі, в 2005 році. Як стверджував доктор, він це обчислив за допомогою рівняння.

Його формула враховує погодні умови, рівень заборгованості (у поєднанні з можливістю погасити її), час, який минув з Нового року або Різдва, середній рівень мотивації, необхідність повернутися до роботи, час з моменту невдачі наших новорічних рішень і необхідність приймати які-небудь заходи.

Алгоритм Арналла виглядає наступним чином: [W + (Dd)] x Tq ÷ [M x Na]. Однак як його використовувати, вчені досі не знають.

Ненауковий доказ

З точки зору математики ця формула безглузда, тому що одиниці вимірювання не визначені. Ця «лженаука», однак, має деяке значення для тих, хто відчуває, що всі ці фактори в цей час року чинять негативний вплив на них.

Найслабше місце в теорії Арналла полягає в тому, що британська компанія Sky Travel, за повідомленнями Coastal Living, доручила йому вибрати найбільш нещасний день у році, щоб зробити його в Великобританії днем відпочинку.

Формула є хибною, оскільки вона застосовна тільки до Північної півкулі. Це, а також відсутність наукових доказів або навіть доказів того, що Арналл обстежив велику групу людей, позбавляє його теорію будь-якої значущості.

Для чого потрібна ця формула

Але Арналл каже, що більшість людей зрозуміли це неправильно, насправді він не хотів, щоб цей день сприймали негативно. Він хотів надихати людей на дії та прийняття сміливих рішень і заохочувати позитивний погляд як можливість для нових починань.

Автор «Блакитного понеділка» дуже оптимістичний – Арналл, очевидно, вважає, що це найкращий час для прийняття важливих рішень на майбутній рік, будь то початок нового кар’єрного шляху, знайомство з новими людьми або старт нової пригоди.

Є причина, з якої він став настільки популярним. Реальна ситуація така, що багато людей відчувають себе негативно у цей час року саме через фактори, згадані у рівнянні Арналла. Сезонні афективні розлади реальні – це тип депресії, яка виникає в цей час року, і, хоча ви можете відчувати це і влітку, проте січнева погода в деяких частинах світу і надто мала кількість сонячного світла не допомагають відчувати себе щасливими.

Як впоратися із зимовою депресією

Якщо блакитний понеділок все ж реальний для вас, є способи подолання цього стану.

Для початку, ви можете просто обнулити свій список справ і просто заспокоїтися. Почитайте або подивіться серіал замість того, щоб змушувати себе робити те, що вам не подобається. Зробіть що-небудь хороше для когось іншого. Наведіть порядок в домі.

Викиньте речі, які не приносять вам радість. Перейдіть на більш здорове харчування, їжте більше фруктів і овочів. Не кидайте повсякденні справи, в холодну погоду легко перейти в «сплячий режим», тому додайте до звичних занять і фізичні вправи.

Медитуйте – це може допомогти вам зосередитися на своїх цілях і залишатися «тут і зараз», усуваючи непотрібні занепокоєння. Проведіть час із родиною чи близькими друзями – це підніме вам настрій.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus