USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Бійки, маскування і навіть дарунки: 8 найдивніших ритуалів спаровування у природі
У світі природи за право на розмноження самцям доводиться добре постаратися, щоб зачарувати самку. Вони вдаються до найрізноманітніших ритуалів, щоб продемонструвати свою майстерність як потенційного партнера.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на Smithsonian Magazine.

Дізнайтеся про 8 сміливих способів природи до парування. І, можливо, ви будете здивованими, наскільки вони подібні до людських.

Видають крильми гул

Клубнокрилі манакіни не лише співають, щоб зачарувати самку. Самці мають спеціально пристосоване пір’я на крилах, яке вони використовують для створення звуку. Махаючи ними приблизно 100 разів на секунду, вони видають яскравий гул, натякаючи жінкам про готовність до спаровування.
Вирощують квітку, схожу на бджолу

Як і багато інших видів рослин, бджолині орхідеї запилюються комахами. Але їхній спосіб сватання комах дуже незвичайний. Вони вирощують квітку, схожу на бджолу, яка пахне, як партнер їхнього запилювача. Коли комахи «спаровуються» з цією квіткою, вони переносять пилок на орхідею.
Прикидаються мертвими

Самки павуків-ясельників їдять самців після спаровування. Тому, щоб захистися від лютого апетиту жінки, чоловіки роблять їм подарунок – комаху, загорнуту шовком. Але іноді вони вдаються до обману, замотуючи в шовк насіння рослини. Часто самка з’ясовує недобросовісну схему і тоді обманщику доводиться вдавати з себе мертвого у марній спробі відмовити жінку його з’їсти.
Роблять повітряну кулю

Мухи із сімейства Толкунчиків також роблять подарунки, щоб виголосити свою гідність. Ці маленькі комахи сплітають повітряні кульки, наповнені порожніми шовковими бульбашками, і підносять їх самкам. Повітряні кулі мають різні розміри і вони свідчать про придатність чоловіка до спаровування.
Яскраві віражі

Широкохвості колібрі доводять повітряну акробатику до крайнощів, аби довести, що вони гідні партнери. Вони високо злітають, а потім кидаються вниз, блискаючи перед самками своїм райдужним пір’ям у горлі, коли пролітають повз них. Під час польоту вони також видають пір’ям тремтячий звук. Серце самки завойовує той, хто має найбільш вражаючий вигляд у повітрі.
Бійки за право бути заплідником

Світанкові плоскі черви – гермафродити, тобто вони мають як чоловічі, так і жіночі статеві органи. Тому коли пара сходиться, перед спаровуванням потрібно вирішити, хто буде батьком, а хто – матір’ю. Вони починають боротися за право запліднити іншого і в надії уникнути відповідальності за розмноження. Бійки можуть бути довгими і жорстокими, з травмами для обох особин. Переможець стає заплідником і, зробивши свою справу, він відповзає геть. Тим часом матері доводиться вирощувати потомство.
Маскування між самками

У світі риб теж існує конкуренція, і якщо ти не маєш фізичних переваг, треба вдаватися до кмітливості. Смугасті рибки-зебри меншого розміру маскуються поміж рибок-жінок, уникаючи конкуренції з боку самців великого розміру. Це дає їм бодай якийсь шанс запліднити ікру самиць.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus