USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Астрономи знайшли рідкісну планету, яка обертається навколо трьох зірок
У футболі кажуть «хет-трик», коли хтось в одному матчі забиває три голи. Так от, нещодавно вчені знайшли такий собі «космічний хет-трик».

Мовиться про те, що астрономи помітили першу відому планету, яка, найімовірніше, обертається навколо не однієї, не двох, а цілих трьох зірок.

Тризіркова планета

Група астрономів за допомогою телескопа ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array – «Великий міліметровий/субміліметровий масив») вивчила пиловий диск навколо новоствореної планетарної системи GW Ori. Розташована вона на відстані 1300 світлових років від Сонця. Та цікавіше інше. GW Ori – це ієрархічна система потрійних зірок. Тобто, дві зірки обертаються одна навколо однієї, а третя – навколо пари.
Ось там вона – планета у системі трьох зірок / Фото ALMA
Ось там вона – планета у системі трьох зірок / Фото ALMA

Система GW Ori має три пилові кільця, які є примітною ознакою активного формування планет. Там, власне, пил починає повільно зливатися у планети. Але ці кільця розташовані дещо нелогічно і під кутом один до одного.

«Вчені не знайшли іншого способу пояснити цей феномен: на їхню думку, на них впливає саме планета – вже сформована. Це справді викликає захват! Адже робить теорію формування планет надійнішою, і дозволяє зробити висновок, що формування планети відбувається набагато активніше, ніж ми думали. Це дуже круто!», – заявив з цього приводу один з авторів дослідження доктор Джеремі Смоллвуд з Університету Невади.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus