USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Астрономи зʼясували, коли саме в космосі засяяли перші зірки
Астрономи стверджують, що так званий «космічний світанок» відбувся між 250 і 350 мільйонами років після Великого вибуху. Саме тоді в космосі засяяли перші зірки.

Відповідне дослідження опублікували в науковому журналі Monthly Notices Королівського астрономічного товариства, передає ВВС.

Професор Річард Елліс з Університетського коледжу Лондону каже, що пошук «космічного світанку» був справою усього його життя.

«Це просто Святий Грааль – озирнутися достатньо далеко, щоб побачити найперше покоління зірок і галактик. І тепер ми маємо перші переконливі докази того, коли саме Всесвіт уперше занурився у зоряне світло», – сказав він.

Команда проаналізувала шість найвіддаленіших галактик, які одними з найперших зʼявилися у Всесвіті.

Обчислюючи їхній вік, команда розрахувала початок космічного світанку – часу, коли сформувались перші зірки. Доктор Ніколас Лапорт з Інституту астрономії Кавлі в Кембриджі, який керував дослідженням, каже, що «космічний світанок» – це одне з найбільших питань у сучасній космології.

«Це перший раз, коли нам вдалося визначити зі спостережень, коли настав цей вирішальний момент в історії Всесвіту», – пояснює він.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus