USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Археологи відшукали затоплені домівки зниклої цивілізації Центральної Америки
22 Листопада 2021 10:45
0
Мая – це легендарна прадавня цивілізація Центральної Америки, з якою пов’язано багато міфів. Народ цей дійсно був дуже цікавим як й інші культури мезоамериканців. Але все ж вони були людьми й потреби у них були відповідні.

Як і більшість з нас, мая вживали сіль. Отримували вони її на узбережжі півострова Юкатан. Там вони брали морську воду та кип’ятили її у спеціальних горщиках. Вода випаровувалася й залишалася сіль. Ми знаємо про це завдяки археологічним знахідкам.

Найдавніша згадка про видобуток та торгівлю солі у мая датується 2 500 років тому. Тепер таких знахідок побільшало, адже вдалося знайти й житла солеварів. Щоправда, вони виявилися під водою, інформує 24 канал.
Підводна археологія забезпечує істориків новими знахідками
Підводна археологія забезпечує істориків новими знахідками

Затоплене житло солеварів мая

На території національного парку Payne’s Creek, Беліз, півострів Юкатан, науковці відшукали глиняні горщики, дерев’яні стовпи та солом’яні будинки. Цікаво, що все це виявилося затопленим, але добре збереглося. Всі ці знахідки показують історію солевидобування.

Науковці провели радіовуглецеве датування знахідок та виявили, що перші будинки на території Payne’s Creek почали споруджувати у пізній класичний період (приблизно 600 роки нашої ери) мая. Але уже до 900 року нашої ери поселення солеварів було покинуте.

Дослідження дозволило реконструювати послідовність побудови солеварної «майстерні»: спочатку будували саму «соляну кухню», потім будувалося житлове приміщення, а потім – відкритий майданчик для сушіння солі, риби та соління цієї риби. Одночасно на території Payne’s Creek могло працювати близько десяти солеварень.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus