USD 41.55 41.97
  • USD 41.55 41.97
  • EUR 41.80 42.10
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Американські вчені розробили метод 3D-друку живої сітківки ока
Національний інститут зору США нагородив команду вчених Мерілендського університету сумою в $ 90 000 за їхню розробку зі створення живої сітківки людини за допомогою 3D-принтера, пише 3ders, передає Hightech.fm.

Хворобами сітківки і пов'язаними з нею дефектами зору страждають мільйони людей. Тому інститут постійно шукає нові способи лікування вад зору, в тому числі, викликаних віковими змінами.

Для цього вони створили програму 3D Retina Organoid Challenge, в рамках якої вчені з усієї країни повинні були представити інноваційні методи лікування сітківки. Кращим був визнаний проект вчених Мерілендського університету за його «ефективність, масштабованість і відтворюваність». Команда під керівництвом Ерін Левік отримала $ 90 тисяч за метод створення живої сітківки шляхом 3D-друку декількох шарів дорослих нейронів, отриманих з клітин-попередників, всередині структури сітківки.

Цей метод 3D-друку може бути використаний для випробувань ліків, але що набагато важливіше, допомогти в лікуванні дегенерації жовтої плями, глаукоми, діабетичної ретинопатії і інших хвороб сітківки.

Представники NEI також планують продовжити фінансування програми 3D Retina Organoid Challenge. На цей раз вони вкладуть $ 1 млн в дослідження сітківки, що допоможе командам вчених вийти на новий рівень і вдосконалити свої розробки.

«На цей раз ми попросимо їх надати реальні прототипи, тому програма може тривати два або три роки, - пояснила Джессіка Мазерік, адміністратор NEI. - Ми хочемо, щоб вчені створили щось дуже функціональне, що можна застосувати на практиці. Щоб розробку відразу підхопили фармацевтичні компанії, а згодом запустили в масове виробництво. Необхідно, щоб кожна людина з проблемами зору, в результаті, змола б скористатися цими науковими досягненнями».

Prellis Biologics розробила спосіб тривимірного друку складних мікросудинних систем, які забезпечують подачу поживних речовин і кисню в клітини. Це дозволяє створити живі тканини, які абсорбують кисень і виводять відпрацьовані речовини. Уже зараз прототип Prellis дозволяє надрукувати нирки за добу. До створення більш товстих тканин - буквально кілька кроків, а це вже повноцінний будівельний матеріал для людських органів.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus