USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Neuralink Ілона Маска представив технологію вживлення в мозок ниток, що зчитують інформацію
Стартап Ілона Маска Neuralink вперше представив свої технології, що розробляються з 2017 року – «нитки» для зчитування інформації з мозку та пристрій, який імплантує їх.

Про це повідомляє theБабель.

Як вони виглядають

Компанія показала гнучкі «нитки» товщиною 4-6 мкм, що в кілька разів менше товщини людської волосини. Вони, за словами Маска, дозволяють швидше зчитувати інформацію з мозку у порівнянні з наявними зараз аналогами.

Також «нитки» з меншою ймовірністю можуть пошкодити мозок, ніж матеріали, які використовуються в аналогічних проєктах.



Також Neuralink представила пристрій, який автоматично імплантує шість «ниток» в мозок за хвилину. Принцип його роботи схожий на швейну машинку – голка захоплює нитку за петлю і вводить її в мозок. Пристрій уникає кровоносних судин, що сприяє зменшенню запальних реакцій в мозку під час операції.

Як збирається інформація

Для зчитування даних з «ниток» стартап розробив спеціальний чіп, який може передавати інформацію за допомогою USB-C. Його поки тестували тільки на лабораторних щурах. Для імплантування в черепі доводиться свердлити отвір, але вчені планують з часом використовувати лазер.


У майбутньому компанія планує створити систему, яка працюватиме через бездротову мережу. За задумом Neuralink, датчики будуть вбудовуватися в різні частини мозку і підключатися до пристрою з акумулятором, розташованим за вухом. Розробники розраховують, що системою можна буде керувати за допомогою смартфона.

Кому буде корисно

Мета Neuralink – вживити імпланти паралізованим людям, щоб ті могли використовувати телефони та комп’ютери. Маск заявив, що стартап повинен досягти «симбіозу людини зі штучним інтелектом».

Neuralink провів вже 19 хірургічних операцій на тваринах за допомогою своїх роботизованих систем та вдало помістив «нитки» у 87% випадків.



Перші експерименти на людях нейробіологи планують провести в Стенфорді в другому кварталі 2020 року.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus