USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.60 41.80
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: NASA потішило світ відкриттям МКС для туристів. Як і за скільки можна злітати в космос
Космічне агентство NASA відкриває Міжнародну космічну станцію для туризму та підприємництва.

МКС поки що єдине місце в космосі, куди можуть дістатися люди і де можуть жити.

Після цієї приголомшливої заяви почали з’являтися перші подробиці майбутніх подорожей.

ТСН.ua зібрав найголовніше з того, що відомо наразі.

Як організований політ на МКС для туристів

Саме собою NASA не буде організовувати космічні подорожі. Агентство буде брати плату за перебування пасажирів на МКС з приватних компаній.

Своєю чергою приватні компанії будуть брати набагато більше грошей з туристів – за політ ракет у космос і назад – і отримувати з цього прибуток.

Як зазначили у NASA, такі компанії будуть нести відповідальність за склад екіпажу і забезпечення того, аби «приватні космонавти» відповідали за медичними показниками та були підготовлені до польоту.

Наразі SpaceX та Boeing за фінансування NASA розробляють капсули для доправлення космонавтів на МКС. На їхніх «рейсах» купуватимуть місця і астронавти агентства, і приватні компанії для своїх туристів.

Як повідомив американський стартап Bigelow Aerospace в своєму пресрелізі, він вже домовився зі SpaceX і заплатив величезні суми, аби забронювати чотири спеціальних «рейси».

Також відомо, що «приватні космонавти» потраплятимуть на МКС раз чи два на рік. А от коли точно це станеться вперше – невідомо. В космічному агентстві обіцяють, що перша приватна місія відбудеться у 2020 року, але чи буде вона пов’язана з туристами – невідомо.

У Bigelow Aerospace зазначили, що NASA для початку має сертифікувати ракету та капсулу SpaceX для польотів на Міжнародну космічну станцію. Це планують зробити наступного року.



Скільки коштує квиток на орбіту і що в нього входить

Приватні компанії будуть платити NASA близько 35 тисяч доларів за ніч за пасажира на орбіті. У цю ціну входять спальне місце на станції, користування такими зручностями, як повітря, харчування, вода та туалет.

На МКС також можна користуватись Wi-Fi – щоправда, заплатити за це доведеться окремо. Гігабайт інтернету обійдеться у 50 доларів.

Передбачаються й певні обмеження: відпочивальникам не можна буде виходити у відкритий космос.

У Bigelow Aerospace, яка забронювала чотири рейси, вже назвали свою ціну квитка на орбіту – 52 млн доларів. У кожен з польотів можна доправити до чотирьох осіб.

У NASA зазначали, що перебування туристів на орбіті триватиме до 30 днів. Втім у Bigelow Aerospace кажуть про один-два місяці.

Втім у космос можна відправити не лише туристів – там, наприклад, можна проводити дослідження. Водночас для приватного рейсу на МКС не обов’язково мати освітню чи дослідницьку мету.

Компанії можуть відправляти до космосу будь-які предмети та дурниці, аби продавати їх потім на Землі та отримувати прибуток.





Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus