USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: NASA оголосило про найфантастичнішу експедицію в історії людства
Керівництво NASA затвердило місію до Європи, супутника Юпітера.

Завдання місії – дослідити океан Європи і перевірити давню гіпотезу про те, що в ньому може існувати життя, повідомляє Новое Время.

Знаменитий фантаст Артур Кларк вперше озвучив припущення про те, що під товстим крижаним покровом Європи знаходиться теплий океан, в якому розвивається життя, в 1980-х. Він докладно описав свою гіпотезу на сторінках роману 2010: Одіссея 2 (1982 рік).

Припущення Кларка про існування океану вдалося підтвердити лише після того, як в околицях Юпітера стали на постійній основі працювати дослідні зонди.

І ось тепер NASA офіційно підтвердило, що гіпотезу про океан перевірить дослідницька місія. Ні, мова йде не про відправлення до Юпітера астронавтів. Це буде безпілотна місія.



Що це за місія?

Обговорення місії до Європи активно велося в надрах NASA c 2017 року. Однак тільки зараз NASA офіційно підтвердило, що місія відбудеться. Тепер команда, виділена для роботи над місією, займеться розробленням дослідного апарата, обладнання та підготовкою до польоту.

Місія, яка отримала назву Europa Clipper, має офіційну мету - вивчити льоди Європи і океан під ними, а також скласти уявлення про те, чи може океан містити життя, а також - чи є перспективи для колонізації Європи.

Поки що не зовсім зрозуміло, яке саме обладнання буде створено для роботи місії. Найімовірніше, це будуть камери, спектрометри і магнітометри, а також потужний радар, який буде «пробиватися»крізь товщу льоду і обстежувати океан Європи.

Все це звучить не так сміливо і фантастично, як атомний робот з гігантським буром, що деякі вчені в NASA пропонували раніше. Зате більш реалістично. Юпітер випромінює колосальну кількість радіації, яка досить швидко виводить з ладу електронне устатковання, що скорочує термін життя дослідницьких апаратів.

Найімовірніше з цієї причини Clipper не буде розташовуватися на стаціонарній орбіті поруч з Європою, а буде здійснювати маневри з періодичними відльотами і приближениями до неї. Це продовжить життя обладнання на борту.



Що за Європа?

Європа - один із 79 відомих астрономам супутників Юпітера. Це - шостий за розміром супутник в Сонячній системі. Європа дещо менша за земний Місяць. Її поверхня повністю покрита товстим шаром льоду (не менше 20−50 км). Але, як і передбачав Артур Кларк, під цим крижаним покривом знаходиться величезний океан.

За попередніми підрахунками, в цьому океані вдвічі більше води, ніж у всіх океанах Землі. У Європи є тонка і розріджена атмосфера, що містить кисень, однак для людини вона непридатна.

Найбільший інтерес представляє океан Європи, який існує завдяки потужному гравітаційному полю Юпітера. Через нього нутрощі Європи, образно кажучи, розігріті та не тверднуть.

Також ймовірно, що дно океану Європи всіяне численними вулканами, які зігрівають його. Слідом за Кларком багато дослідників припускають, що океан може бути насичений поживними речовинами і навіть стати обителлю численних форм життя. Ніхто не чекає, що в таких екстремальних умовах це життя може еволюціонувати до вищих форм. Однак, знайти інопланетне життя хоча б в такому вигляді - буде одним з найбільших досягнень в історії науки.

NASA планує здійснити місію до Європи в 2023 році, проте, тут все буде залежати від ступеня готовності SLS - системи запуску на основі ракети-носія нового покоління. Оскільки в її розробленні весь час трапляються затримки, експерти припускають, що 2025 рік видається більш реалістичним прогнозом.



Чому це важливо?

По-перше, ми можемо знайти інопланетне життя, нехай навіть у примітивних формах. Складно переоцінити можливе значення цього факту для сучасної науки, релігії та в цілому нашої цивілізації. Саме усвідомлення того, що життя могло зародитися за межами Землі, що ми не одні у Всесвіті, буде переломним для світогляду значної частини населення.

По-друге, це буде колосальний науковий прорив. Ми дізнаємося багато про те, як виникає життя.

По-третє, Європа може в тій чи іншій формі виявитися придатною для колонізації. Ну або хоча б для створення наукової бази - форпосту для дослідження Юпітера і його околиць.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus