USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24
Світ вражає: 7 традицій з усього світу, які дивують туристів
Кордони поступово відкриваються, і скоро ми знову зможемо вільно подорожувати. Але інша країна – це не лише інші погляди на життя, а й традиції, що можуть приголомшити необізнаних мандрівників.

Українська правда. Життя підготувала сім таких звичаїв, про які ви могли не чути.

Обсипання корицею в Данії

Якщо в цій країні побачите когось, обсипаного корицею з ніг до голови, не соромтесь підійти і познайомитись.

У Данії вважають, що людина, яка досягла 25-річного віку і досі не знайшла собі пару, заслуговує на «коричний душ». А перед процедурою «жертву» обов’язково потрібно зв’язати.
Річ у тім, що навіть після того, як людина відмиється від кориці, запах цієї пряності залишиться надовго і буде приваблювати перехожих, що теж шукають пару.

Тих, кому «коричний душ» не допоміг, за п’ять років чекає нове випробування – обсипання гострим перцем.

Ймовірно, данці таким чином карають за небажання влаштовувати особисте життя.

Польоти новонароджених в Індії

Сімсот років тому в Індії рівень дитячої смертності просто зашкалював.

Подейкують, що тоді один старець порадив батькам доводити свою віру в бога, скидаючи малюків з високого храму. За словами старця, всевишній створить чудо і діти залишаться неушкодженими.

Із того часу індуси збираються біля 15-метрових стін відомого храму Баба Умер Даргях і скидають з нього до 200 новонароджених щороку.

Знизу «група підтримки» натягує велике полотно і ловить малюка під ритуальні пісні й танці.

Все для того, щоб забезпечити дитині щастя, здоров’я і процвітання на все життя.
Вітання язиком у Тибеті

Якщо хтось порадить вам показувати язика перехожим у Тибеті, не дивуйтесь. Це норма для місцевих жителів – саме так вони вітаються.

Вважається, що ця традиція з’явилася ще в середні віки, коли в Тибеті правив нещадний цар Ландарма.

Він жорстоко поводився зі своїм народом, а його язик був пофарбований у чорний колір.

Тибетці страх як не любили Ландарму і боялися, що після його смерті душа переселиться в інше тіло.

Тому й вигадали такий простий спосіб привітатися й водночас переконатися у безпеці.
Тертя пам’ятників на удачу в Україні

У туристів теж є звичаї, які часом дивують місцевих мешканців. Один з таких – терти пам’ятники на удачу.

Все почалося близько двох тисячоліть тому, коли люди вважали, що доторкнувшись до святині, можна забрати з собою частину її благодаті.

Ще давньогрецький філософ Демокріт помітив, що золоті руки скульптур у храмах поступово «худнуть» від поцілунків і дотиків парафіян.

Згодом традиція стала більш «професійною» – наприклад, уже багато століть у Нідерландах військові натирають руків’я шпаги д’Артаньяна у Маастрихті. Пам’ятників у світі стає все більше, і туристи іноді труть скульптуру, знаючи легенду про неї.

Але часто це просто традиція без жодної логіки, тому деякі пам’ятники аж сяють своїми вухами й носами.
При цьому щаслива прикмета є потенційно небезпечною, адже на поверхнях скульптур можуть жити десятки видів бактерій і коронавірус, здатний передаватися через дотики.

Чоловіки в жіночому одязі у Кенії

У самому серці Африки живе традиція, пов’язана зі вступом молодого чоловіка до шлюбу.

В багатьох племенах він вже наступного дня може одягтися в речі дружини або матері та носити їх протягом місяця.

І одягом справа не закінчується – новоспечений чоловік також має втілювати будь-яке бажання або виконувати кожне доручення молодої дружини.

Все для того, щоб із перших днів шлюбу чоловік зрозумів, як бути жінкою в кенійській сім’ї, завжди допомагав їй і не залишав наодинці з труднощами.
Томатна битва в Іспанії

Щороку в останній тиждень серпня в іспанському місті Буньйоль проходить фестиваль Томатіна. Головна його забава – це бій томатами, що може тривати більш ніж годину.

Тисячі туристів приїздять до Буньйоля, щоб узяти участь у традиційній битві.

Об одинадцятій годині з міської ратуші запускають петарду, що слугує сигналом для початку, і на вулиці з’являються вантажівки з помідорами. Люди хапають їх і починають кидати одне в одного.

Дістається всім учасникам, автомобілям, будинкам і закладам навколо, а двірникам після бою вистачає роботи на весь день. Отак іспанці проводжають літо.
Незвичайні усмішки в Індонезії

Так, вони не голлівудські, але вражають не менше.

В Індонезії живе багатовікова традиція – підпилювання зубів, яке роблять при досягненні 18-річчя.

Жителі країни вірять, що всередині кожної людини точиться боротьба добра зі злом, і таким чином можна приборкати внутрішнього демона.

Гострі зуби, зокрема ікла, вважаються символами зла, тому спилявши їх, індонезієць набуває здатності контролювати лихі думки.
Перед мандрами до інших країн варто дізнатися більше про їхню культуру і традиції.

Вони викликають усмішку, шокують і запам’ятовуються надовго, мотивуючи подорожувати та відкривати світ – такий великий, різноманітний і дивовижний.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus