USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: 5,5 кг срібла: неподалік від українського кордону фермер знайшов скарб племені вандалів
У південно-східній Польщі був знайдений величезний скарб з 1753 римських срібних монет, які були залишені вандалами, коли ті рятувалися від вторгнення племені готів.

Монети були виявлені фермером Маріушем Ділем в полі біля Тихобора, села в 10 км на південь від Грубешова, в декількох кілометрах від кордону з Україною.

Монети були розкидані по великій площі. Діл зібрав все, що міг, а потім повідомив про знахідку археологам в музеї Грубешова, повідомляє Новое Время.

Група археологів розкопала цей район і виявив ще 137 монет на відстані до 100 метрів від того місця, яке вони вважали первинним місцем поховання скарбу, де фермер виявив найбільшу групу монет.

Також серед монет знайшли вісім посріблених бронзових заклепок. Ймовірно, це залишки дерев’яного або шкіряного контейнера, в якому вони були заховані.

Монети представляють собою срібні динарії 1-го і 2-го століть нашої ери, часів царювання імператорів Нерви (18 вересня 69 року н.е. – 27 грудень 98 року н.е.) і Септимія Севера (193−211 рр. н. е.), що вказує на те, що скарб був похований в кінці 2-го або початку 3-го століття. В цілому вони важать більше 5,5 кг, що робить скарб найбільшим римським скарбом в воєводстві Люблін і одним з найбільших в Польщі.

Коли ці монети були в обігу, область Грубешова була населена вандалами, східнонімецькими народами, які в кінці 1-го століття об’єдналися з Римом проти німецьких племен. У другій половині 2 століття вони билися з іншими німецькими племенами проти Римської імперії, але в останні два десятиліття 2 століття тиск готів, що рухаються на південь, змусив вандалів піти на захід.

Археологічні матеріали, виявлені в Люблінському районі, свідчать про те, який це був небезпечний час. Анджей Козловський з Інституту археології в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні вважає, що скарб було поховано на останній позиції вандалів в Люблінському воєводстві.

«Ситуація була настільки поганою для відступаючих вандалів, або, точніше, тікаючих від готів, що вони приховували все найцінніше. Здається, саме тут вандали втратили кошти для продовження боротьби», – вважає вчений.

Археолог наголосив, наскільки важлива знахідка для розуміння падіння вандалів в регіоні.

«Їм довелося позбутися величезних фінансових ресурсів, які були необхідні для ведення війни з готами, і тому вони виявилися безпорадними. Приховані монети залишилися під Грубешовом. Вони не могли повернутися за ними і не могли набирати солдатів. Ось чому готи поширилися по всьому південному сходу і окупували Україну», – сказав він.

Римський легіонер на той час заробляв близько 300 срібних динаріїв на рік, тому скарб був величезною сумою для всіх, навіть в самих дорогих містах.

Тепер скарб буде збережений і досліджений експертами з Варшавського університету. Очікується, що процес займе не менше року. Музей Грубешова хоче виставити їх на огляд, але, з огляду на нинішню ситуацію з епідемією, скарб спочатку буде онлайн-виставкою.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus