Світ вражає: Обійми мене, "Океан Ельзи"...
![](/resize/300x225/r/files/messages/2987/2987-1u.jpg)
«Океан Ельзи»: «Обійми мене, Луцьк»….
Три рази найпопулярніша група України (та одна з найособливіших серед сучасних гуртів на просторі від Владивостоку до Бресту) виходила на «біс» під час концерту у Луцьку. Нехай навіть ці виходи були частиною режисури, і «Вакарчук сотовариші» все прорахував - наприкінці таки не міг піти без тонко-ліричної «Обійми- мене…». На тих паузах, коли гурт лишав публіку наодинці з порожньою сценою – глядачі правдиво-вибагливо аплодували та скандували, вимагаючи продовження концерту. Кумири вкотре повертались, і були чесними з публікою, яка на початку дещо засмутилась затягнутим початком (неповну годину усі, хто зібрався в середині стадіону – чекали на вихід «Океанів»). Зрештою дочекались концерту, що тривав більше 2-х годин. Океан важко осягнути. І «Океан Ельзи» не переслухаєш за один концерт. Вже стільки вони натворили-наспівали за свою кар’єру, що під час концерту, слухаючи одну улюблену – чекаєш пісню іншу, улюблену не менш. Але можеш і не дочекатись – адже таких пісень – вже на декілька альбомів. На концерті ж, крім прем’єр з нового диску «Земля» звучало найкраще з літ минулих.
Музиканти подарували публіці «репертуарний екскурс»: почули ми і «Там, де нас нема» з фрагментами «кліпу в холодильнику», декілька композицій з альбому «Модель», і «….я налию тобі вина, а хочеш – із медом…», і «Все буде добре», фрагменти альбомів «Брюссель» і «Глорія».
В підсумку – «Океани» таки «напували собою» вдосталь усіх, хто чекав тієї зустрічі, купив квиток, й прийшов на стадіон (спало на думку – музичних перемог останнім часом на тому стадіоні більше, ніж спортивних).
Якісно, сучасно, в якихось моментах – лаконічно, а в якихось – дуже «драйвово»! (виносило ж В’ячеслава навіть наверх нагромадження акустичних систем).
Публіка багато співала – дружньо, в унісон із солістом, стадіон буквально скандував «Я НЕ ЗДАМСЯ БЕЗ БОЮ!!!», продовжуючи навіть, коли концерт закінчився.
«З малка до велика» – такий віковий «зріз» відвідувачів. «Старші» за «своє» сприймають схожість звучання «ОЕ» з легендами світової рок-сцени (направду, вгадуються музичні штрихи, навіяні «Лед Зеппеліном» чи «Куїн») - але при цьому – це на усі 100% НАША група, яку «своєю» вважає чимала кількість молоді, та слухачі віком «ближче до 30-ти», і ті, кому «за…..». Особисто я бачу «Океанів» вчетверте. Позаду - «Таврійські ігри», концерт у луцькому «Промені», «Старе місто» у Львові 2011-го («Дольче віта-тур»), і ось – «стадіонний тур» Україною. Ризикну оцінити – а вони й не змінились за цей час. Все так само: насамперед, якісно – і в звуці, і в манері грати, та й в текстах немає «халтури». Святослав Вакарчук – чесний, і відвертий в музичному сенсі. В своїх музичних, поетичних проявах він такий, як є. Не думаю, що він «прораховує» успіх. Швидше, він той успіх будує за власним переконанням, що з музикою не можна гратись, що справжнє мистецтво вимагає бути реальним і чесним самому.
Все ж в комерційно-музичному контексті «Океан Ельзи» - «просвітницький» гурт, що показує публіці «країни-України» наближений до світового рівня якісний «шоу-бізнесовий імпорт». У «закордонному» ж світі вже більше півстоліття (а то й більше) як різні «роллінг-стунзи» та «10 СС» «курсують» із заходу на схід Європи з заїздом на північ заокеанського континету, продають диски та за життя перетворюються на стовпів «Залу слави рок-н-роллу». Ми ж порівняно нещодавно почали звикати до потужних шоу, знатися на сприйнятті «живих» рок-концертів. Забери від нас «Океанів» - і залишаться (без образ для інших) – «акційні» музичні герої, на окремий повний концерт до яких не дуже й то підеш (якщо за гроші). Тому - хочеться побажати нам усім побільше команд з рівнем «музичної відповідальності», такої, як у Вакарчука та його колег, бо, здається «Океан» сьогодні – це водночас – острів якісної музики та «непорожньої» поезії, народженої натхненням.
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 6
![](/public/images/user_no_foto.png?1723087119)
Александр
Показати IP
30 Травня 2013 14:55
На редкость хорошая и (субъективно) справедливая статья! И сейчас я без сарказма. Действительно, "остров" в современной украинской музыке и поэзии. Хотя в 97 году Слава не хотел жить в двухместном номере и бил меня кулаками)) Молодцы! Лишь бы хватало креатива и дальше!
![](/public/images/user_no_foto.png?1723087119)
автору
Показати IP
30 Травня 2013 15:38
куїн-це сила)))
квін, ти, вчи англ. мову!
![](/public/images/user_no_foto.png?1723087119)
Музобоз
Показати IP
30 Травня 2013 21:09
Славік вже втомився кричати. Розкручений бренд - затухає. Де ви Хусточка, Гудімов, Шуров? Без ОЕ нормально лабаєте? Тотоже...
![](/public/images/user_no_foto.png?1723087119)
Музобоз
Показати IP
30 Травня 2013 22:18
Славко, театр одного актора, гордий самолюб
![](/files/users/av-1408.jpg?1723087119)
та й добре, що самолюб. Можливо, якби не це, то й не було б цих геніальних пісень, які багато років підряд актуальні і музичному, і текстовому сенсі. Та й якби той розкручений бренд затухав, то би не зарядив цілий стадіон своєю енергією . Ще довго будуть говорити про цей концерт. Бо таких якісних, насправді, рідко у нас в Луцьку буває. Особливий респект автору статті. Дуже гарний виклад і зміст .
![](/public/images/user_no_foto.png?1723087119)
RSS до Natka
Показати IP
5 Червня 2013 09:38
тому що Луцьк - село. тут немає ні якісних, ні неякісних, ніяких концертів тут немає. тому й готові цьомати в дупу ту картаву посередність.
Чому одних людей комарі кусають постійно, а інших – ні?
Сьогодні 00:11
Сьогодні 00:11
8 серпня: свята, події, факти. День військ зв’язку в Україні та Міжнародний день кота![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Рекордна хвиля тепла в Антарктиді: температура піднялася на 30 градусів вище за норму
7 Серпня 2024 23:36
7 Серпня 2024 23:36
У луцькому дитсадку замінять старі вікна![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 23:27
Громади Волині залучили майже 5 мільярдів гривень податків
7 Серпня 2024 23:09
7 Серпня 2024 23:09
У Луцьку судять уродженця Азербайджану за крадіжки в «Єві» та «Аврорі»
7 Серпня 2024 22:51
![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 22:51
Померла зірка фільму «Чорна пантера»
7 Серпня 2024 22:32
7 Серпня 2024 22:32
Арештовану деревину волинського лісництва продають за 20 мільйонів
7 Серпня 2024 22:14
![](/public/images/logo.png)
7 Серпня 2024 22:14
Волинянка Марія Повх кваліфікувалася у півфінал третьої поспіль Олімпіади з веслування на байдарці
7 Серпня 2024 21:55
7 Серпня 2024 21:55
«Лабораторний експеримент»: в ОП вперше прокоментували події в Курській області
7 Серпня 2024 21:36
7 Серпня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.