Світ вражає: Goami: про себе, клубне життя Луцька та фотографію
Вперше у житті мені запропонували взяти інтерв'ю у фотографа. Дізнавшись, що мій майбутній респондент активно знімає клубні вечірки та сам є діджеєм, я трохи насторожилася, адже ніколи не була фанаткою танцювальної музики. Однак, розмова з цією людиною розвіяла будь-які сумніви і приємно мене здивувала. Дмитро Лопатін, відомий у широких колах як Goami. Він фотографує, займається музикою, читає книги, подорожує та створює настрій.
Розпочнемо з найпростішого: як до тебе звертатися Діма чи Goami?
Як тобі зручніше.
Хто такий Goami?
У кожного з нас є багато сторін, які проявляються в різний час і з різними людьми. Для когось я - той, кого найняли для проведення фотосесії, для когось – людина, з якою щоранку п'ють каву. У цей момент Goami - це фотограф, який відповідає на запитання))
З чим любиш працювати: люди, природа, архітектура?
Перевагу надаю архітектурній зйомці, люблю працювати з лініями, шукати вдалу перспективу. Проте, звісно, жоден вид зйомок не викликає стільки азарту, як робота з людьми
Дещо банальне запитання, однак, воно всіх цікавить: коли почав фотографувати?
Приблизно кінці 2008 року, 5 років тому. Спочатку це було хобі, яке згодом переросло в професійну діяльність.
Чи важко знайти свій стиль, за яким впізнаватимуть навіть без підпису? І чи знайшов ти такий стиль?
Я вважаю, що знайшов. Мене досить часто запитують фотографи, які тільки починають працювати, як це мені вдалося. Відповідь дуже банальна – потрібно постійно знімати і практикуватися. Можна прочитати багато статей в інтернеті, передивитися багато навчальних відео, але результату досягнеш лише відзнявши і обробивши тисячі, а може й десятки тисяч фотографій.
Як це було у мене – мені завжди подобалися яскраві та емоційні фотографії, я просто працював у цьому напрямку, цікавився інформацією про технічні нюанси фотозйомки, закони композиції і кольоросприйняття. Дуже-дуже важливим є аспект обробки фото, фактично вдалий пост-процесінг - це половина (якщо не більше) успіху. З часом методом спроб і помилок у мене напрацювалися своєрідні «фішки». До того ж, коли ти займаєшся цим комерційно і відчуваєш більшу відповідальність, то доводиться рости ще швидше.
Ти часто фотографуєш вечірки. Клубне життя Луцька, яке воно?
Як на мене, воно дуже змінилося з того часу, як я почав знімати. Деякою мірою виросло, деякою – рівень знизився. Взагалі, вечірки стали більш комерційними і люди стали менше звертати увагу на якість музики, а більше – на якість організації, шоу. Зараз люди вже йдуть не слухати діджея, а просто відпочивати, пити алкоголь, танцювати. Музика стала другорядною.
Тоді поділися таємницею де любить відпочивати Goami?
Я люблю повністю змінювати буденну обстановку. Найкращий відпочинок для мозку - коли ти відходиш від свого звичного оточення. Якщо є можливість виїхати з Луцька, або з України, то я стараюсь нею скористатись. Також завжди намагаюсь проводити час з близькими людьми.
А як щодо Луцька? Де тут можна відпочити?
Особисто я в Луцьку, якщо і відпочиваю, то роблю це вдома за читанням літератури, або йду на каву в улюблені місця. Це також можуть бути нові заклади, які я відвідую, щоб розвідати обстановку. Чесно кажучи, для мене важливішою є компанія, в якій я проводжу час, ніж місце.
Чому зараз так багато фотографів, або людей, які купили хорошу апаратуру і почали себе так називати?
Тому що фотографія стала доступною широким масам і ціни на фототехніку впали. Люди вважають, що професія фотографа цікавіша за роботу в офісі. Насправді, як і в будь-якій іншій професії, в ній потрібно дуже багато працювати, щоб досягнути якогось рівня. Кількість людей, які мають фотоапарати – зросла, а кількість тих, хто вміє фотографувати збільшилася несуттєво.
Слушне зауваження. Чим ще наповнене твоє життя? Чи є у тебе якісь хобі?
Я цікавлюсь музикою. Я люблю працювати з зображенням і люблю працювати зі звуком. Інколи буваю на вечірках в якості діджея. Інколи, коли випадає вільна хвилина, пробую себе в написанні електронної музики. Поки що це звісно тільки для себе, про серйозний результат говорити рано.
Тобто ти охоплюєш майже всі сфери сприйняття.
Можна сказати, що звук - моє хобі, а зображення – це моя робота.
Що тебе найбільше дратує у твоїх клієнтах? Можна без імен))
Дуже дратує, коли, звертаючись вперше, просять знижку на послуги або намагаються торгуватись. Деякі люди не розуміють, що їхнє ставлення до моєї роботи визначає те, наскільки я викладусь при співпраці з ними.
Ну і бувають просто складні персони, які запізнюються на зйомки, переносять їх в останній момент, різко міняють плани. Не скажу, що це дратує, просто втомлює. Другий раз з такими людьми намагаєшся не пересікатись в професійному плані.
А, взагалі, для фотографа важливо спілкуватися з людиною, яку він фотографує?
Так! Це – один з найважливіших факторів хорошої фотографії. Я завжди намагаюсь налаштуватись на хвилю людини, з якою працюю, ввійти з нею у ненав'язливий зв'язок, можливо, навіть у дружні стосунки. Після знайомства з клієнтами я зазвичай пропоную їм перейти на «ти», щоб встановити більш неформальні відносини, адже це сприяє якості самої фотографії.
Про що б ти запитував фотографа, якби був журналістом?
Напевно, якби я був фотографом-журналістом…
(перебиваю Діму на півслові) Ні, саме журналістом, який нічого не тямить у фотографії.
Хм-м… Цікаве питання. (Діма на мить замислився) Я б напевно запитав якесь з вічних питань: Canon чи Nikon?)) (Сміється)
Чи можна, дивлячись на фото, визначити який у фотографа настрій?
Так, можна. Думаю, що я зміг би. По фотографії, взагалі, можна визначити типаж людини. Кожен фотограф своїм почерком показує те, як він дивиться на світ, чи він людина емоційна чи спокійна, депресивна чи життєрадісна. Відразу видно багато він працює над фотографією чи ні, приділяє увагу деталям, чи робить все на швидку руку. Лінії, кольори, композиція, сюжет – людина поєднує все це на знімку, виходячи зі свого світогляду. Фотографія дуже багато говорить про того, хто знімає.
Чи буває так, що натхнення і настрій покидає тебе під час зйомки? Якщо так, то що у таких випадках робити?
Так, я думаю, у кожної творчої людини буває таке, що натхнення і настрій покидає її, але рідко - під час зйомки. Під час зйомки можна просто стомитися. Натхнення і настрій може покинути у більш глобальному плані – коли ти перепрацював, коли зробив багато однотипної роботи. Як цього уникнути?… знову ж таки змінити повністю обстановку, не тільки робочу, але й життєву. Я слухаю багато музики, якісної музики. Я люблю якісну музику. Можна щось цікаве підчитати, можна переглядати роботи хороших фотографів для того, щоб у підсвідомості відкладалося бачення того, як вони працюють. Раджу звернути увагу на сайт [a href="www.1x.com"]www.1x.com[/a]
До речі, чи це справедливо, на твою думку, коли фотографи послуговуються прийомами своїх колег?
Так, так. (Сміється) Це справедливо, але в більшій мірі при навчанні. Я б навіть сказав, що коли тільки починаєш займатися чимось, потрібно дивитися тверезо на речі і розуміти, що поки не скопіюєш когось десятки разів, то не напрацюєш чогось свого. По суті, будь-яке навчання є процесом використання чужого досвіду.
Ким би ти став, якби не займався фотографією? Сантехніком, наприклад, чи електриком…
Я думаю, що став би журналістом. (Сміється)
Ясно. Все одно вибрав творчу професію))
Ідеальна фотозйомка від Goami. Дай, будь ласка, кілька порад фотографу та його моделі.
Ідеальна фотозйомка для фотографа: перш за все кожну зйомку потрібно продумувати, бажано навіть записати на папері свої ідеї, передивитися фотографії схожого типу, продумати якісь сюжети, поцікавитися у клієнта, як він бачить фотосесію. Спитати в нього чи є такі фотографії, на які він орієнтується. Якщо фотосесія не студійна – заздалегідь підшукати місця для зйомки.
Для клієнта перш за все потрібно чітко визначитись з тим, чого він хоче і пояснити це фотографу. Обов’язково потрібно користуватись послугами професійних перукарів і візажистів перед зйомкою. Не завадить попрактиватись в позуванні перед дзеркалом. Дуже важливо бути до фотографа доброзичливо налаштованим. Фотографи – творчі люди, потрібно розуміти, що від їхнього настрою багато чого залежить. Не забувайте, що перед вами людина, яка знає свою роботу, ставтесь до неї відповідно, довіряйте і все буде ок =)
Тоді як професіонал ти мусиш знати, як сором'язливим або замкнутим людям розслабитися під час фотосесії?
Ну для початку потрібно вибрати «правильного» фотографа, з яким ви почуватиметесь комфортно і налаштуєтесь на одну хвилю – тут все дуже індивідуально. Не забувайте, що спілкування і створення необхідного настрою є дуже важливою частиною процесу, і ця частина залежить від обох. Зазвичай розслабленість приходить через деякий час сама. Просто треба розуміти, що не варто очікувати серйозного результату з перших хвилин фотосесії.
Колись фотографи навіть не заряджали камеру плівкою, роблячи перші кадри, для того, щоб не марнувати її. Також моделі можна вжити невелику кількість спиртного)) Це насправді досить непогана порада, але тут головне не переборщити, щоб не було червоним обличчя, чи модель не почала падати. (Сміється)
У такий спосіб теж можуть вийти оригінальні фото))
Можуть вийти. Все залежить від того, на що орієнтуєшся))
Ми на фініші, останнє запитання. Поради від Goami: як правильно сфотографувати своє відображення у дзеркалі або «секрет ідеальної аватарки»?
(Сміється) Секрет ідеальної аватарки – просто так не робити)) Краще попросіть когось зробити це за вас))
Що ж, дякую тобі за цікаву розмову і особливо за останню пораду, спробую нею скористатися))
І я тобі дякую.
Розмовляла Зю Побережнюк
Розпочнемо з найпростішого: як до тебе звертатися Діма чи Goami?
Як тобі зручніше.
Хто такий Goami?
У кожного з нас є багато сторін, які проявляються в різний час і з різними людьми. Для когось я - той, кого найняли для проведення фотосесії, для когось – людина, з якою щоранку п'ють каву. У цей момент Goami - це фотограф, який відповідає на запитання))
З чим любиш працювати: люди, природа, архітектура?
Перевагу надаю архітектурній зйомці, люблю працювати з лініями, шукати вдалу перспективу. Проте, звісно, жоден вид зйомок не викликає стільки азарту, як робота з людьми
Дещо банальне запитання, однак, воно всіх цікавить: коли почав фотографувати?
Приблизно кінці 2008 року, 5 років тому. Спочатку це було хобі, яке згодом переросло в професійну діяльність.
Чи важко знайти свій стиль, за яким впізнаватимуть навіть без підпису? І чи знайшов ти такий стиль?
Я вважаю, що знайшов. Мене досить часто запитують фотографи, які тільки починають працювати, як це мені вдалося. Відповідь дуже банальна – потрібно постійно знімати і практикуватися. Можна прочитати багато статей в інтернеті, передивитися багато навчальних відео, але результату досягнеш лише відзнявши і обробивши тисячі, а може й десятки тисяч фотографій.
Як це було у мене – мені завжди подобалися яскраві та емоційні фотографії, я просто працював у цьому напрямку, цікавився інформацією про технічні нюанси фотозйомки, закони композиції і кольоросприйняття. Дуже-дуже важливим є аспект обробки фото, фактично вдалий пост-процесінг - це половина (якщо не більше) успіху. З часом методом спроб і помилок у мене напрацювалися своєрідні «фішки». До того ж, коли ти займаєшся цим комерційно і відчуваєш більшу відповідальність, то доводиться рости ще швидше.
Ти часто фотографуєш вечірки. Клубне життя Луцька, яке воно?
Як на мене, воно дуже змінилося з того часу, як я почав знімати. Деякою мірою виросло, деякою – рівень знизився. Взагалі, вечірки стали більш комерційними і люди стали менше звертати увагу на якість музики, а більше – на якість організації, шоу. Зараз люди вже йдуть не слухати діджея, а просто відпочивати, пити алкоголь, танцювати. Музика стала другорядною.
Тоді поділися таємницею де любить відпочивати Goami?
Я люблю повністю змінювати буденну обстановку. Найкращий відпочинок для мозку - коли ти відходиш від свого звичного оточення. Якщо є можливість виїхати з Луцька, або з України, то я стараюсь нею скористатись. Також завжди намагаюсь проводити час з близькими людьми.
А як щодо Луцька? Де тут можна відпочити?
Особисто я в Луцьку, якщо і відпочиваю, то роблю це вдома за читанням літератури, або йду на каву в улюблені місця. Це також можуть бути нові заклади, які я відвідую, щоб розвідати обстановку. Чесно кажучи, для мене важливішою є компанія, в якій я проводжу час, ніж місце.
Чому зараз так багато фотографів, або людей, які купили хорошу апаратуру і почали себе так називати?
Тому що фотографія стала доступною широким масам і ціни на фототехніку впали. Люди вважають, що професія фотографа цікавіша за роботу в офісі. Насправді, як і в будь-якій іншій професії, в ній потрібно дуже багато працювати, щоб досягнути якогось рівня. Кількість людей, які мають фотоапарати – зросла, а кількість тих, хто вміє фотографувати збільшилася несуттєво.
Слушне зауваження. Чим ще наповнене твоє життя? Чи є у тебе якісь хобі?
Я цікавлюсь музикою. Я люблю працювати з зображенням і люблю працювати зі звуком. Інколи буваю на вечірках в якості діджея. Інколи, коли випадає вільна хвилина, пробую себе в написанні електронної музики. Поки що це звісно тільки для себе, про серйозний результат говорити рано.
Тобто ти охоплюєш майже всі сфери сприйняття.
Можна сказати, що звук - моє хобі, а зображення – це моя робота.
Що тебе найбільше дратує у твоїх клієнтах? Можна без імен))
Дуже дратує, коли, звертаючись вперше, просять знижку на послуги або намагаються торгуватись. Деякі люди не розуміють, що їхнє ставлення до моєї роботи визначає те, наскільки я викладусь при співпраці з ними.
Ну і бувають просто складні персони, які запізнюються на зйомки, переносять їх в останній момент, різко міняють плани. Не скажу, що це дратує, просто втомлює. Другий раз з такими людьми намагаєшся не пересікатись в професійному плані.
А, взагалі, для фотографа важливо спілкуватися з людиною, яку він фотографує?
Так! Це – один з найважливіших факторів хорошої фотографії. Я завжди намагаюсь налаштуватись на хвилю людини, з якою працюю, ввійти з нею у ненав'язливий зв'язок, можливо, навіть у дружні стосунки. Після знайомства з клієнтами я зазвичай пропоную їм перейти на «ти», щоб встановити більш неформальні відносини, адже це сприяє якості самої фотографії.
Про що б ти запитував фотографа, якби був журналістом?
Напевно, якби я був фотографом-журналістом…
(перебиваю Діму на півслові) Ні, саме журналістом, який нічого не тямить у фотографії.
Хм-м… Цікаве питання. (Діма на мить замислився) Я б напевно запитав якесь з вічних питань: Canon чи Nikon?)) (Сміється)
Чи можна, дивлячись на фото, визначити який у фотографа настрій?
Так, можна. Думаю, що я зміг би. По фотографії, взагалі, можна визначити типаж людини. Кожен фотограф своїм почерком показує те, як він дивиться на світ, чи він людина емоційна чи спокійна, депресивна чи життєрадісна. Відразу видно багато він працює над фотографією чи ні, приділяє увагу деталям, чи робить все на швидку руку. Лінії, кольори, композиція, сюжет – людина поєднує все це на знімку, виходячи зі свого світогляду. Фотографія дуже багато говорить про того, хто знімає.
Чи буває так, що натхнення і настрій покидає тебе під час зйомки? Якщо так, то що у таких випадках робити?
Так, я думаю, у кожної творчої людини буває таке, що натхнення і настрій покидає її, але рідко - під час зйомки. Під час зйомки можна просто стомитися. Натхнення і настрій може покинути у більш глобальному плані – коли ти перепрацював, коли зробив багато однотипної роботи. Як цього уникнути?… знову ж таки змінити повністю обстановку, не тільки робочу, але й життєву. Я слухаю багато музики, якісної музики. Я люблю якісну музику. Можна щось цікаве підчитати, можна переглядати роботи хороших фотографів для того, щоб у підсвідомості відкладалося бачення того, як вони працюють. Раджу звернути увагу на сайт [a href="www.1x.com"]www.1x.com[/a]
До речі, чи це справедливо, на твою думку, коли фотографи послуговуються прийомами своїх колег?
Так, так. (Сміється) Це справедливо, але в більшій мірі при навчанні. Я б навіть сказав, що коли тільки починаєш займатися чимось, потрібно дивитися тверезо на речі і розуміти, що поки не скопіюєш когось десятки разів, то не напрацюєш чогось свого. По суті, будь-яке навчання є процесом використання чужого досвіду.
Ким би ти став, якби не займався фотографією? Сантехніком, наприклад, чи електриком…
Я думаю, що став би журналістом. (Сміється)
Ясно. Все одно вибрав творчу професію))
Ідеальна фотозйомка від Goami. Дай, будь ласка, кілька порад фотографу та його моделі.
Ідеальна фотозйомка для фотографа: перш за все кожну зйомку потрібно продумувати, бажано навіть записати на папері свої ідеї, передивитися фотографії схожого типу, продумати якісь сюжети, поцікавитися у клієнта, як він бачить фотосесію. Спитати в нього чи є такі фотографії, на які він орієнтується. Якщо фотосесія не студійна – заздалегідь підшукати місця для зйомки.
Для клієнта перш за все потрібно чітко визначитись з тим, чого він хоче і пояснити це фотографу. Обов’язково потрібно користуватись послугами професійних перукарів і візажистів перед зйомкою. Не завадить попрактиватись в позуванні перед дзеркалом. Дуже важливо бути до фотографа доброзичливо налаштованим. Фотографи – творчі люди, потрібно розуміти, що від їхнього настрою багато чого залежить. Не забувайте, що перед вами людина, яка знає свою роботу, ставтесь до неї відповідно, довіряйте і все буде ок =)
Тоді як професіонал ти мусиш знати, як сором'язливим або замкнутим людям розслабитися під час фотосесії?
Ну для початку потрібно вибрати «правильного» фотографа, з яким ви почуватиметесь комфортно і налаштуєтесь на одну хвилю – тут все дуже індивідуально. Не забувайте, що спілкування і створення необхідного настрою є дуже важливою частиною процесу, і ця частина залежить від обох. Зазвичай розслабленість приходить через деякий час сама. Просто треба розуміти, що не варто очікувати серйозного результату з перших хвилин фотосесії.
Колись фотографи навіть не заряджали камеру плівкою, роблячи перші кадри, для того, щоб не марнувати її. Також моделі можна вжити невелику кількість спиртного)) Це насправді досить непогана порада, але тут головне не переборщити, щоб не було червоним обличчя, чи модель не почала падати. (Сміється)
У такий спосіб теж можуть вийти оригінальні фото))
Можуть вийти. Все залежить від того, на що орієнтуєшся))
Ми на фініші, останнє запитання. Поради від Goami: як правильно сфотографувати своє відображення у дзеркалі або «секрет ідеальної аватарки»?
(Сміється) Секрет ідеальної аватарки – просто так не робити)) Краще попросіть когось зробити це за вас))
Що ж, дякую тобі за цікаву розмову і особливо за останню пораду, спробую нею скористатися))
І я тобі дякую.
Розмовляла Зю Побережнюк
Коментарів: 11
Александр
Показати IP
6 Березня 2013 15:04
А кто ж "запропонував" автору взять интервью у свадебного фотографа? Это "социальный заказ"?)) Почему интервью не у врача, учителя, рабочего? Стране нужно больше диджеев и фотографов?
D до Александр
Показати IP
6 Березня 2013 21:15
Героїв уже не з тих вибирають :(
Інтерв'ю взяла на прохання (наголошую на цьому слові!)групи "18+" в контакті: http://vk.com/lutsk18. Ця група моніторить клубні події Луцька. Нещодавно у ній проводили голосування за найкращого фотографа міста. Результати можна подивитися тут: http://vk.com/feed?section=search&q=%23Lutsk18_poll
Переміг GOAMI, тому я взяла інтерв'ю саме у нього. За це я не отримала ні копійки.Що ще додати...
Передаю привіт мамі, татові))) і вітаю всіх щенщін з 8-м березня!!)) а ще: 4итайте тільки те, що Вас ЦІКАВИТЬ, бо в іншому випадку - це мазохізм. Я ніколи не 4итаю політику, бо це повна фігня, по-моєму. Тому не пишу коменти під політи4ною новиною про те, що мені нецікаво це 4итати.
Промо до Зю Побережнюк
Показати IP
11 Березня 2013 11:52
Я так не сприймаю людей, які радать щось самі в цьому не розбираючись!
А діджеінг в м. луцьк , на твою думку, - це не фігня?:) А ось політика-це більша фігня,так?:)
Це просто в кого мізки більш розвиненіші, той може сприйняти і те, і те, а в кого обмежений рівень знань-таки так, я згідна, нащо читати,розуміти, удосконалюватися?:) Краще вконтакті сидіть та там "Рости")))
Зю Побережнюк до Промо
Показати IP
11 Березня 2013 16:34
а хіба політика може вдосконалити людину?)) я зовсім не те мала на увазі)) 4ому такі агресивні коменти? думаю, що кожен 4итає те, що його цікавить. когось цікавить економіка, когось - політика, когось - мистецтво, когось - техніка, когось - ще щось. для 4ого заходити на новину, яка тобі нецікава і яка тебе роздратує (в заголовку повністю розкривається тема), а потім скаржитися на те, що це поганий і нецікавий матеріал)) не розумію цього.
Промо, більше добра!!! PEACE & LOVE)))
Читат
Показати IP
7 Березня 2013 10:48
Заказуха полюбому! Не розімію для кого потрібно? Тут питання вже до автора статті - для чого ? )))))))
Лучанка
Показати IP
7 Березня 2013 15:26
О, вже накинулися)) в інтернеті ціла купа різної інформації і лише кожному з нас вибирати, що читати, а що - ігнорувати. Ніхто ж нікого не заставляє... Так, можливо багатьом ім'я Goami ні про що не говорить, але є і безліч людей, унашому місті, які чули про нього, його роботи, або ж навіть особисто з ним знайомі. Мені декілька разів пощастило мати співпрацю саме з цим фотогорафом і скажу без усякої реклами - він професіонал! Тому і стаття для мене була цікавою, впевнена, що я така не одна...
Лучанка лучанці до Лучанка
Показати IP
11 Березня 2013 11:59
І я його знаю, його багато хто знає, але пан Дмитро змінився за той час, нажаль, не в кращу сторону...
І ще одне: досить в місті дитячого діджінгу, чесно кажучи, вже надоїло на цих "пацанчиків" дивитися, які думають,що вони хтось..., Ви слух то маєте?:) Муз. школу закінчили,освіту маєте?:)))
Хлопці, схаменіться, для підлітків може ще щось Ви там можете, а для тих,хто знає, що таке справжня музика ваше "пілікання" це сміх...
Те саме стосується "головногт героя" статті, фотограф він хороший, не ідеальний, далеко, але старанний, тому нехай розвивається у цій сфері, а не в усіх,де є в місті мо-ть заробити..., тоді і назвемо його скарбом, який не розмнювався ні на шо, а лише на те,що варте уваги!!!
!!!
Показати IP
7 Березня 2013 17:58
І мені цікаво...все просто не подобаєттся не читайте...для чого писати своє "фе"
UKRA
Показати IP
8 Березня 2013 10:07
мабуть і тут Діма сам собі пише :) :)
Олена
Показати IP
8 Березня 2013 12:21
Мені сподобалось інтерв’ю,цікаво дізнатись хочаб щось про людину, яка добилась так багато у такому віці!Варто цінувати те, що серед нас є такі талановиті люди, і мої щирі співчуття тим лузерам, які витрачають свої сили на обливання хороших людей брудом) Народ, спрямуйте свою енергію на щось корисніше! Діма +1!!
Що рекламуватимуть безплатно на луцьких вулицях у листопаді
Сьогодні 07:15
Сьогодні 07:15
«Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»: на Волині розпочинають реалізацію проєкту від USAID
Сьогодні 06:43
Сьогодні 06:43
Палеонтологи дослідили скамʼянілу кістку лапи птаха фрорацида, який жив 12 мільйонів років тому
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
7 листопада: свята, події, факти. Міжнародний день медичної фізики, в Європі відкрили перший хмарочос
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Удвічі зросла кількість боргів за штрафи ТЦК
6 Листопада 2024 23:43
6 Листопада 2024 23:43
Відбувся умовним: на Волині судили водія, який купив права за 15 тисяч гривень
6 Листопада 2024 23:25
6 Листопада 2024 23:25
У частині будівлі луцької дитячої поліклініки запланували ремонт
6 Листопада 2024 23:06
6 Листопада 2024 23:06
В Україні для молоді зменшили перший внесок за програмою «єОселя»
6 Листопада 2024 22:47
6 Листопада 2024 22:47
Понад 8 гектарів лісових угідь у Володимирському районі повернули державі
6 Листопада 2024 22:28
6 Листопада 2024 22:28
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.