USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: 2-ий конгрес інтелігенції західних областей України «НІ НАЦИЗМУ!»
2-го грудня 2011 року у Львові відбудеться 2-ий конгрес інтелігенції західних областей України «НІ НАЦИЗМУ!»


75 років тому у Львові відбувся Антифашистський конгрес діячів культури 1936 р, у якому взяли участь Ярослав Галан, Ванда Василевська, Степан Тудор, Олександр Гаврилюк та інші видатні представники української та польської інтелігенції. Вони прибули до Львова з усіх великих міст Польщі, Західної України і Західної Білорусії. Присутні вшанували пам'ять львівських робітників, що загинули в боях з поліцією 16 квітня. Під час форуму були заслухані доповіді на теми «Культура, війна і фашизм», «Література і суспільні проблеми» та інш. Широко обговорювалося національне питання - учасники конгресу зажадали від влади відкриття українського та білоруського університетів, рівноправності мов на етнічно змішаних територіях.

Дотримуючись традицій антифашистського руху, Антифашистський комітет України організовує 2-го грудня поточного року у Львові проведення 2-го конгресу інтелігенції західних областей України «НІ НАЦИЗМУ» для обговорення проблем протидії сучасному нацизму в Україні.

Головною темою конгресу є стурбованість інтелігенції західних областей України з приводу зростаючої в нашій країні смертельної загрози фашистської диктатури, носіями якої є право радикальні націоналістичні організації.

В заході прийматимуть участь представники політичних партій та громадських організацій, депутати Верховної Ради і органів місцевого самоврядування. В роботі конгресу також приймуть участь представники Української православної церкви.

В ході проведення конгресу підійматимуться такі суспільно важливі питання:

- Антифашистський конгрес діячів культури у Львові 1936 р.: досвід і уроки для сучасності;

- Національне питання у світлі Новозавітного навчання

- Міжнародні слов'янські організації як об'єднуюча сила в протидії націонал-фашизму;

- Фашизм – явище антикультури (антипод культури);

- Деградація культурно освітнього життя на селі в сучасних умовах;

- Діяльність комсомолу та молоді західної України по створенню народного Антифашистського фронту 36 – 39 р.р.;

P.S. На жаль керівництво м. Львова розвернуло шалений тиск на організаторів конгресу. Навіть керівництво Російського культурного центру в останню мить відмовило у приміщенні.

Що ж, фашизм – це дійсно штука страшна.
Коментарів: 32
Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 18:53
О, "совість волині" тепер "тарас бульба"! Размноженіє путьом дєлєнія! Файно, зараз ми вам трохи підкинемо інформації для роздумів! Ось вам файний віршик: Это я расстрелял Че Гевару, Это я штурмовал "Ла Монеду", Я читал приговор комиссару И подкладывал бомбу комбеду. Это мой самолет на рассвете Прикрывал наступление Франко, И по окнам в Верховном Совете Это я в октябре бил из танка. Ради всех, кто замучен в ГУЛАГе, Ради душ, опоганеных зоной, Там, где реют кровавые флаги, Я всегда буду пятой колонной. Буду в натовском каждом приказе, В пуле, в бомбе, в крылатой ракете, До тех пор, пока красные мрази Не исчезнут на этой планете.
зaгрeб до Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 23:00
Стишок хорош.НАТО ДА.
Кіндрат до Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 23:18
Хатуль Мадан, ти кажеш Дякую фашисти що я Вас обираю!
Хатуль Мадан до Кіндрат Показати IP 2 Грудня 2011 17:51
я кажу комуняки і фашисти - дві сторони однієї медалі.
Оглядач Показати IP 1 Грудня 2011 19:54
Шановна, звідки стільки НЕНАВИСТІ ???
Солдат Показати IP 1 Грудня 2011 20:11
Всі розумні люди дійсно виступають проти фашизму! А такі долбо..... кричать всяку дурницю... Лікуйся! Але врешті ти відповідаєш свому ніку...
Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 21:34
Помощь, которую Сталин оказывал Гитлеру, воевавшему с Западом: 1 000 000 тонн кормовых злаков и стручковых плодов на сумму в 120 млн. марок. 900 000 тонн нефти на сумму примерно в 115 млн. марок. 100 000 тонн хлопка на сумму примерно в 90 млн. марок. 500 000 тонн фосфатов. 100 000 тонн хромовой руды. 500 000 тонн железной руды. 300 000 тонн железного лома и чугуна. 2400 кг платины.
Оглядач до Хатуль Мадан Показати IP 2 Грудня 2011 11:57
Ви ж науківець... Будь ласка, зазначте джерело...
Хатуль Мадан до Оглядач Показати IP 2 Грудня 2011 17:52
заспокІйтеся, я не наукІвець.
Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 21:38
"Берлин. Главе германского государства г-ну Адольфу Гитлеру. Прошу вас принять мою признательность за поздравление и благодарность за ваше доброе пожелание в отношении народов Советского Союза". "Дружба народов Германии и Советского Союза, скрепленная кровью, имеет все основания быть длительной и прочной". И. Сталин. 23 декабря 1939 года.
Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 21:39
«Я знаю, как сильно германская нация любит своего Вождя, и поэтому мне хочется выпить за его здоровье». И. Сталин. 24 августа 1939 года.
Хатуль Мадан Показати IP 1 Грудня 2011 21:44
Время идёт, а киношник снимает... Ветер знамёна к небу вздымает! Ах, как мы любим смотры-парады! Как вдохновляют нас транспаранты! Марши заполонили Европу Молотов руку жмёт Риббентропу... Ах, как ревут стадионные действа! Ах, как клянётся счастливое детство! Как замечательна жизнь, где громадны залы, скульптуры, каналы, романы!.. Время идёт, а киношник снимает. Два генерала парад принимают. Два генерала, - наш и немецкий. Скоро настанет мир повсеместный. Ах, как похоже плещутся флаги!.. (Их Бухенвальды... Наши ГУЛАГи...)
Alchak Показати IP 1 Грудня 2011 22:18
Хатуль Мадану. Слухай кошенятко... їдеш наліво-пісня, направо-казка... Змст однаковий. В загальному контексті варто пригадати що саме поляки започаткували співпрацю з Гітлером. Нагадаю-в 1994 році Гітлер та Пілсудський підписали договір про ненапад, та співпрацю( за 5 років раніше Молотова і Ріббентропа).
Іван Козолуп до Alchak Показати IP 2 Грудня 2011 15:56
Загляньте в книжки з історії і почитайте, що ж було в 1994 році. Тоді явно вже не було жодного із зазначених вами людей.
Хатуль Мадан до Alchak Показати IP 2 Грудня 2011 17:54
пане алчак (чи алкаш?), срср і німеччина почали дружити проти Європи ще в 1922 році після Рапальської угоди. чи може ви вірите великому Путєну, що Другу світову розвязала Польща? тоді лікуйтеся, або убийтеся об стіну. з двох одне.
Психиатр Показати IP 1 Грудня 2011 22:40
Хатуль Мадан - вы таки наш клиент!!!! У нас вам будет комфортно ибо таких как вы полны палаты.
Хатуль Мадан до Психиатр Показати IP 2 Грудня 2011 17:55
увы, мне палаты не нашлось: все заняли братья канановічі и их поклонники((((
Vigilante Показати IP 1 Грудня 2011 22:40
Блін, зібралася "інтелігенція", яка крім як чесати язиками, нічого більше робити не вміє, і почали говорити, як погано бути фашистом. В країні напевно важливіших проблем, як ця немає? Але ж для подолання більшості інших потрібно щось робити, а тут поговорили - і розійшлися з відчуттям глибокого морального задоволення. Дуже зручно.
зaгрeб Показати IP 1 Грудня 2011 22:55
Шaбaш дaрмоeдов?Опять отхвaтят мзды во Львовe.А нaши шaвки eдут?
Любомльчанин Показати IP 2 Грудня 2011 06:51
Переможний парад вермахту і червоної армії в Бресті... http://ru.wikipedia.org/wiki/Совместный_парад_вермахта_и_РККА_в_Бресте_(1939) комуняки, а може перше покайтесь, а тоді про нацизм говоріть...
читач Показати IP 2 Грудня 2011 07:42
А чи є інтелігенція в принципі (діти шевців, які закінчили університет), або що від неї залишилось? Навіть рештки не вистояли і продались владі. Тобто, подальша розмова про неї втрачає елементарний смисл. "А бил ли мальчик"? Якщо точніше, то "а есть ли мальчик?"
Кічкарівка Показати IP 2 Грудня 2011 08:11
Комуняки, з фашистами боротись зібрались??? А на колінах рачки з місць проживання до найближчих церков відмолювати прощення за Голодомор, Геноцид, Вбивства мирного населення і політичні Вбивства не збираєтесь?
Кіндрат до Кічкарівка Показати IP 3 Грудня 2011 13:43
Комунізм до голодомору ніякого відношення немає!!! Це те саме можна сказати і про сьогоднішній капіталізм, вибрали демократію населення зменшилося до 42 млн
Він Показати IP 2 Грудня 2011 18:19
А за усіх комуняк, кононович зі своєю братією піде молитись до свого ідола - нечисть скоро стремо з землі...
Горохівець Показати IP 2 Грудня 2011 18:44
Комуняки - вони і є найкращі фашисти! К таму же преімущественно усе они ЯЗЫЧНЫЕ. Слышиш язык - знай, перед тобою комуняка. По ньому плаче що?
Alchak Показати IP 2 Грудня 2011 21:13
Прошу вибачення за "очепятку" Гітлер с Пілсудським здибались в 1934 році. А, щодо Рсії- не варто особливо виступати. В Україні армії немає (це реальний стан речей), НАТО , Євроунія, США допомогати не будуть. Нагадаю - в 2008 році Кремль "схавал" 20% території Грузії, за 6 годин бойових дій знищели армію Саакашвілі, яка була озброєна за американськими стандартами. І що? Погванділи пару тижнів.... і забули. Держава,яка не може захищатися приречена. Часто буваю за бугром. Зникнення з політичної карти України ніхто не помітить. За 5-10 років, панове, готуйтесь до обміну паспортів.
Хатуль Мадан до Alchak Показати IP 3 Грудня 2011 15:50
Бачили ми ту рассєянську армію - укурки, мародери і викрадачі унітазів. Грузія сьогодні процвітає, а рассєянська педерація - сировинний придаток Євросоюзу. Чим тут гвандіти, пакуй чемодани і перебирайся до масскви, лизати зад карлікам із кремля та чеченським бандитам, але спочатку на забудь китайський вивчити, бо скоро існуватиме українсько-китайський кордон десь так на Волзі. Тоді і паспорт поміняєш, а зватимуть тебе Сунь Х... Вчай. Бомбити мирні грузинські села кацапи вміють, а коли Америка просто брови нахмурила - зразу очко заграло. Навіть недолугий Яник-даунбас уже зрозумів, що з кацапами діла мати не потрібно.
Alchak Показати IP 3 Грудня 2011 20:23
Хатуль Мадану. По суті відповісти не вдалося. "...а коли Америка просто брови нахмурила - зразу очко заграло" чогож ти так америкосам вклоняєшся, мабуть тому що Україна сама себе захистити не взмозі? Армії немає. Є зграя казнокрадів-офіцерів, і бидло солдатня з сіл яких батьки "відмазати" від армії не змогли. Не буде Америка "захищати" Україну - на близькому сході в неї проблем по вуха. А щодо хронології конфлікту 080808- 6 годин і Грузінськой армії немає. Америка синіла від натуги, ніхто не звернув уваги. Згадай скільки було гучних заяв-той що? "Чим тут гвандіти, пакуй чемодани і перебирайся до масскви" Дурбелик, я на ... послав Волинь вже більше 10 років, а до того понад 20 років працював у Луцьку. Знаю про що пишу. Західна Україна депресивний регіон, живе за рахунок дотацій. Це загальновідомо. Але в пресі чомусь соромязливо замовчуеться. Логичне запитання- "За рахунок яких регіонів існує Волинська бюджетна сфера?" "Тоді і паспорт поміняєш". А це не твоє діло. Не меньше 3-4 млн українців втікли за кордон. Гріш цена даржаві з якої тікає населення. Вона приречена. За 20 років населення скоротилось з 52 до 45 млн. Хатульчику, якщо не важко поясни мені чому в тебе таке цикаве жидівсько-російське погоняло- "Хатуль Мадан" в перекладі з івріту "Учений кіт"- персонаж казки Пушкіна. Тілки не лайся, будь ласка, це не чемно. А слово "жид" воно споконвічно використовувалось в укр мові щодо синів Ізраїлевих, слово "єврєй" зьявилось за совєцьких часів. Відомо, що серед революціонерів було дуже багато жидів, яким це слово не подобалось.
Alchak Показати IP 4 Грудня 2011 10:50
Хатульчику, без лайки не вміє размовляти. Справжній укрінтеллегент. Хай живе Вільна Укр. для носіїв високого духу.
Хатуль Мадан до Alchak Показати IP 4 Грудня 2011 13:15
Твій кремлядський дух чути за версту. Зроби собі на лобу татуювання "Роисся вперде!"
Хатуль Мадан Показати IP 4 Грудня 2011 13:04
Пановє модератори, якщо вже трете мої коменти, адресовані мерзоті Alchak-у, то, будь-ласка, будьте послідовними. Деякі його висловлювання мають ознаки статті 111 та статті 161 КК України. Або давайте всім вільно висловлюватися, або затикайте роти теж усім. Дуже у вас вибіркова цензура.
Мирослав Ватащук Показати IP 4 Грудня 2011 13:53