USD 42.00 42.40
  • USD 42.00 42.40
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.16 10.32
Світ вражає: Поезія у молодому віці - примха чи талант?
20 Листопада 2011 17:34
0
Нещодавно майбутні історики мали змогу поспілкуватися із відомими волинськими літераторами. Здавалося б,на перший погляд, історики не мають нічого спільного із поезією та творчістю, адже аспект їхньої діяльності не виходить за межі науковості. Та це лише на перший погляд. Насправді ж чимало студентської молоді( незалежно від того, історик він чи математик, хімік), займаються творчістю,пишуть вірші та прозу. Що ж це все-таки - ще одна примха молодості чи покликання від Бога? Про це чимало студентів і намагалися дізнатися від представників відродженого письменницького руху Волині- Ніни Горик та Івана Корсака!
Після знайомства письменники представили свої основні книги, які, на їхню думку, стануть у пригоді, чи не кожному історику. Перш за все, це книги Івана Корсака- « Імена твої, Україно», « Завойовник Європи» та ін; Ніна Горик продекламувала деякі свої вірші і наостанок зауважила, що « незрілий плід- несолодкий!». « Для того, щоб писати, потрібно знати певні норми. Це вимагає багато часу і енергії!» Серед студентського середовища виникало чимало нових питань, і літератори намагались на них відповісти. Що ж до Івана Горика, то на початку зустрічі всі були здивовані , адже він помимо своєї літературної діяльності, займається бізнесом та громадською діяльністю! « Як вам вдається поєднувати настільки непоєднувані речі?»- запитав здивовано один із студентів. Після короткотривалих роздумів письменник відповів: « Можна розпочати з будь-чого! Головне- бажання! За стільки часу письменницької діяльності я аж тепер можу заявити, що став письменником!»Така відповідь відповідно спровокувала і наступне запитання до великошанованого гостя : « То чи можна заробити своїм розумом мільйон доларів? - Дуже важко , займаючись письменницькою діяльністю, заробити мільйон доларів! Як правило, у нас в Україні, поети та письменники, будучи лише поетами та пиьменниками, не отримують багато або ж взагалі нічого!»
Наприкінці зустрічі письменник подарував свої , «відірвані від серця», книги, найактивнішим студентам та разом із Ніною Горик щиро подякуваа за таку приємну зустріч із молодим свідомим студентським активом!
Студенти також висловили подяку літераторам та сподівання на те, що це не остання їхня зустріч!
Коментарів: 8
Левчук Показати IP 20 Листопада 2011 20:18
Ці "літератори" не мають абсолютно ніякого відношення до літератури. Щодо Корсака - то це бувший компартійний діяч, який все своє життя знищував українськість, а після 91р - він раптово став неймовірно щирим укр.патріотом. Наївні студенти цього не знають, але ж правду не сховаєш.
Лю Показати IP 20 Листопада 2011 20:51
Ем... а до чого тут заголовок? Де про молодий вік?
небайдужа Показати IP 21 Листопада 2011 12:26
поезія - це стан душі. Коли вона несвідома, то людина пише про гуманність, про кохання, про страждання ... душі. коли свідома - то в більшості пишуть публіцистику, гнів і біль(у сучасному цивілізованому світі, особливо в Україні, без лайливого слова просто не можна:), пишуть листи, вимоги і переходять у юристи чи журналісти), або просто перестають писати, шукають правди і неправди вийти з ситуації, законно чи ні, або чемодани і за кордон! але всюди добре, коли тебе там немає... Отримати віршик надрукований у збірочці - це як виростити манюсінькі крила надії, ЩО ТЕБЕ ПОЧУЮТЬ!!!! Уже сьогодні, а не КОЛИСЬ!
yav Показати IP 21 Листопада 2011 16:27
зримувати до купи два рядочки може кожна людина, з ай.кью. вищим 70, а от написати поезію - одиниці. Для мене поезія - це коли чіпляє, коли "мурашки" і коли заставляє задуматись. З місцевого особисто для мене це - Ігор Павлюк, Оля Ляснюк, безперечно - Слапчук і, впевнена, десятки тих, кого не мала змоги почитати.
прозаїк Показати IP 21 Листопада 2011 16:32
Недолугий заголовок. Поезія - це молодість. Шевченко, Єсєнін, Блок,Лєрмонотов, і ще тисячі інших. А Пушкін в 19 років написав "Руслана і Людмилу". Щодо заробітків українських поетів і письменників, а волинських - особливо, то таких посад не існує. Йосип Бродський, маючи Нобелівську премію, підробляючи, читав лекціх студентам в Сорбонні і Єльському університеті. "В полі трактор дир-дир-дир, ми за мир, ми за мир!", - хіба це поезія!?
Арінка до прозаїк Показати IP 21 Листопада 2011 18:56
Ну чому ж вам мій заголовок не подобається??7Мова саме про те, що студенти висовили бажання послухати письменників для того, щоб дізнатия чи це для них покликання чи ні???
Alchak Показати IP 21 Листопада 2011 21:03
Відповідь на запитання заголовка: "Графоманія"
йосип Показати IP 21 Листопада 2011 21:17
Ліна Костенко написала "Записки самасшедшего", Шкляр написав "Залишенця", Андрухович написав "Лексикон інтимних міст", Оксана Забужко написала "Музей покинутих секретів" - ЩО НАПИСАВ слапчук??????????????????? Який резонансний твір? Може хтось знає?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus