Світ вражає: Парк культури і відпочинку?
Маю гарну звичку влаштовувати на вихідних "День Татуся". В суботу та неділю гуляю з дітьми. О 10 ранку, зазвичай, найкращий час для прогулянок парком ім.Лесі Українки.
Людей майже немає, тихо, спокійно і діти можуть в колясці поспати. Ближче до 13 години вже починається рух. І приємно дивитись, що діти біжать на атракціони, в них гарний настрій.
Однак, в останні вихідні гуляти парком було неможливо. Перше, що вразило, це торгові намети, біля яких встановлена звукова апаратура. І з неї лунали зовсім не дитячі пісні, а відвертий шансон про дєвочек-воровайок, романтику зони і т.п.
І це лайно лилось не з одного намету - як мінімум я чув аналогічну музику у двох. Мені довелося покинути парк, голосна музика заважала малюкам спати. До того, біля цих наметів сиділи особи специфічного вигляду (вочевидь, шанувальники шансону), пили спиртне та грали у карти за столиком. Діти зупинялись, дивились на них, та бігли далі.
В іншому наметі вже розводили вогнище - зараз "клієнт" піде на шашлик з горілкою, поспішали. Дим від вогнища, зрозуміло, повітря не озонував. На мій погляд, те що відбувається у парку - це просто нищення культури здорового відпочинку.
Я мав нагоду гуляти парками Мадриду, Вени, Мюнхена та інших міст. Там люди катаються на роверах, читають у тиші книжки, годують птахів - відпочивають у затишній атмосфері. Жодних палаток із харчами чи алкоголем немає. Для цього є бари, кафе, ресторани і вони знаходяться за межами зеленої зони парку. Хто дав дозвіл на перетворення парку ім.Лесі Українки (громадського об*єкта) в кабак з антисанітарними умовами?
По-друге. Мене вразило, коли у центр парка заїхав джип, з нього вийшов власник, а з ним велика собака бійцівської породи без намордника і повідка! Він навмисно сюди приїхав вигуляти свого песика! Ну не має так бути! І вигулювання таких собак у парку, навіть в день, коли там багато дітей - звичайна річ. Хто має слідкувати за цим? Чому цих осіб не притягують до відповідальності? Невже треба чекати трагедії, щоб почати щось міняти?
На мою думку, в парку треба заборонити продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв, прибрати ці намети раз і на завжди. Краще на цих місцях влаштовувати мистецькі майстер-класи місцевих знаменитостей із малювання, боді-арту, моделювання, фотографування, співів, танців, стрільби, бойових мистецтв та інше.
Це залучить в парк нормальну молодь, дітям буде можливість визначити свій талант, дізнатись більше про видатних людей свого краю. Можливо хтось піде в спеціалізований гурток - це краще, ніж в провулку пити горілку.
В мерії стільки різних відділів, і у справах сім'ї та молоді, і Комітет по фізичній культурі та спорту, і Управління міжнародного співробітництва та туризму, і Відділ муніципальної дружини, а результат - парк перетворюється у "гадюшник".
Що ви думаєте з цього приводу, шановні читачі? Може я десь помиляюсь?
Людей майже немає, тихо, спокійно і діти можуть в колясці поспати. Ближче до 13 години вже починається рух. І приємно дивитись, що діти біжать на атракціони, в них гарний настрій.
Однак, в останні вихідні гуляти парком було неможливо. Перше, що вразило, це торгові намети, біля яких встановлена звукова апаратура. І з неї лунали зовсім не дитячі пісні, а відвертий шансон про дєвочек-воровайок, романтику зони і т.п.
І це лайно лилось не з одного намету - як мінімум я чув аналогічну музику у двох. Мені довелося покинути парк, голосна музика заважала малюкам спати. До того, біля цих наметів сиділи особи специфічного вигляду (вочевидь, шанувальники шансону), пили спиртне та грали у карти за столиком. Діти зупинялись, дивились на них, та бігли далі.
В іншому наметі вже розводили вогнище - зараз "клієнт" піде на шашлик з горілкою, поспішали. Дим від вогнища, зрозуміло, повітря не озонував. На мій погляд, те що відбувається у парку - це просто нищення культури здорового відпочинку.
Я мав нагоду гуляти парками Мадриду, Вени, Мюнхена та інших міст. Там люди катаються на роверах, читають у тиші книжки, годують птахів - відпочивають у затишній атмосфері. Жодних палаток із харчами чи алкоголем немає. Для цього є бари, кафе, ресторани і вони знаходяться за межами зеленої зони парку. Хто дав дозвіл на перетворення парку ім.Лесі Українки (громадського об*єкта) в кабак з антисанітарними умовами?
По-друге. Мене вразило, коли у центр парка заїхав джип, з нього вийшов власник, а з ним велика собака бійцівської породи без намордника і повідка! Він навмисно сюди приїхав вигуляти свого песика! Ну не має так бути! І вигулювання таких собак у парку, навіть в день, коли там багато дітей - звичайна річ. Хто має слідкувати за цим? Чому цих осіб не притягують до відповідальності? Невже треба чекати трагедії, щоб почати щось міняти?
На мою думку, в парку треба заборонити продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв, прибрати ці намети раз і на завжди. Краще на цих місцях влаштовувати мистецькі майстер-класи місцевих знаменитостей із малювання, боді-арту, моделювання, фотографування, співів, танців, стрільби, бойових мистецтв та інше.
Це залучить в парк нормальну молодь, дітям буде можливість визначити свій талант, дізнатись більше про видатних людей свого краю. Можливо хтось піде в спеціалізований гурток - це краще, ніж в провулку пити горілку.
В мерії стільки різних відділів, і у справах сім'ї та молоді, і Комітет по фізичній культурі та спорту, і Управління міжнародного співробітництва та туризму, і Відділ муніципальної дружини, а результат - парк перетворюється у "гадюшник".
Що ви думаєте з цього приводу, шановні читачі? Може я десь помиляюсь?
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 22
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Лучанин
Показати IP
31 Травня 2011 14:24
+1...не помиляєтесь.....але наші депутати ніколи не заберуть свій бізнес з парку...нажаль
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Відвідувач
Показати IP
31 Травня 2011 15:14
Ви цілком праві, але на жаль бізнес інтереси нашої влади набагато важливіші ніж відпочинок людей які доручили їм дбати про власні інтереси
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
ask
Показати IP
31 Травня 2011 15:49
підтримую, на 200% Ви праві, але......
не буде такого в парку - теж на жаль...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
руслана
Показати IP
31 Травня 2011 15:57
Декілька років тому мою маму в парку покусав пес директора цьго парку,про це навіть була стаття у "Віче",незнаю хто там керує зараз але бардак як був так і залишився.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Іван Петрович
Показати IP
31 Травня 2011 15:58
Це досить влучне зауваження до влади! Меру Романюку варто задуматись над цим текстом, або криком душі. Впевнений, під цим поставили б підписи всі лучани.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Мені здається, що бізнес-інтереси тут ні до чого. Люди самі обирають такий відпочинок, який їм більше до вподоби, а бариги для таких справ завжди знайдуться.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Саме владою надані дозволи, як ви кажете, баригам, які перетворюють місце відпочинку у "місце пияцтва". Тому сесія міської ради повина прийняти рішення на користь громади, а не бариг.
Що до собак. Це пряма компетенція міліції. За це порушення передбачена адмінвідповідальність. Наприклад, у Канаді за вигул собаки типу ротвелер без намордника можна отримати рік тюрми. Невже вони дурніші за нас? Ні. Вони дбають про своїх громадян.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
От власне ситуація з собакою як раз і є показовою в тому, що люди будуть відпочивати так як вони хочуть, а не так як вирішить міськрада. Навіть якщо це буде незаконно. Я не є прихильником ситуації, що склалась... але порівнювати Україну з Канадою в питаннях дотримання законодавства як мінімум некоректно. Образяться:)
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Будуть до тих пір, поки ми дозволяємо їм це робити. Відомо багато методів (наберіть у пошуку гугла), як провчити таких хазяїв, але всі вони зводяться до безповоротної втрати тварини. А тварина невинна. Винні хазяїн і бездіяльна муніціпальна і звичайна міліція. Навіщо нам така муніципальна міліція? Чого на них витрачаються бюджетні кошти? Бабусь ганяти? Вони не кусаються.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Саша
Показати IP
31 Травня 2011 16:05
+100500
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Тетяна
Показати IP
31 Травня 2011 17:18
Погоджуюся, що наш парк потрібно очистити від усіх таких забігайлівок. він же для дітей, чому від цього мають страждати саме вони?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Потрібно просто виділити місця, де лучани (а вони бувають різні) зможуть віпити горілки з шашликом і слухати шансон. Підприємця дати дозві на 5 років, і вони все непогано облаштують, і будуть сплачувати податки в міський бюджет. А так ці бідні підприємці бігають по усьому парку, забрюднують його.. Жити за щось людям теж треба..
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
навіщо? такі місця є у вигляді зон відпочинку за містом, облаштовані столики, бесідки, там п*ють, жарять, кричать, гадять, слухають шансон і мати з сусіднього столика - всіх все влаштовує, бо ті, хто туди їде, наперед свідомо погоджується на такий "відпочинок". А парк треба зробити дитячою казкою, принаймі в моє дитинство він для мене був таким. Похід у парк вважався заохоченням за гарну поведінку :) Єдине що там продавали - це морозиво і солодощі. Тобто, все було орієнтовано на ДІТЕЙ, а не алкоголіків. Хочете пити - йдіть у бар. Куди у Луцьку можна піти з дитиною в калясці блище до природи?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Кіт до Смайл
Показати IP
18 Липня 2011 16:13
1000%!!!
в дитинстві похід в парк і справді асоціювався з святом. тут і атракціони, дитяче містечко, а про зоопарк взагалі мовчу))) а після походу в парк було що розказати сусідам одноліткам)) ех...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Олена
Показати IP
31 Травня 2011 20:13
Погоджуюся з автором на 100%!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Майже з усім згоден. Хоча особисто мені подобається запах диму, коли смажать шашлик (в адекватній концентрації звичайно=)). Про собак - 100% згоден. А про ці палатки - прибрати звідти алкоголь і з парку відсіється вся гопота і бидло. А самі палатки нехай будуть - все-таки найближчий магазин аж на пр.Волі.
якщо сказати коротко - окультурювати парк треба з розумом.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Пупо
Показати IP
1 Червня 2011 00:18
Інформація по суті - Відповідальність за парк протягом останніх семи років несе особисто заступник міського голови - Лариса Соколовська. І усі проблеми парку - це її здобутки. Людина не лучанка, а мешканець Ківерець. У парку ніколи не буває, життям Луцька не живе. ЇЇ бізнес-інтереси це торгові точки армян в парку і місті, котрі вона лобіює.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Стикс
Показати IP
1 Червня 2011 00:35
Парк ім. Лесі Українки перетворився у теріторію при вході на яку повинна бути вивіска "Забудь надію усяк той, що сюди входить"
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Розчарований
Показати IP
5 Червня 2011 03:23
Після сьогоднішньої прогулянки парком - в шоці. Фонтан навпроти Шевченка смердить на кілька метрів, сходинки в парку - всі як на руїнах якогось стародавнього міста, особливо ближче до річки. Водойми - це взагалі жах. Про кабаки взагалі мовчу. Приїхали родичі з іншого міста та з Росії, побувавши у нашому парку, були просто шоковані. А атракціони у Львові коштують менше 10 гривень, людина в трансі, що з нашими цінами парк такий запущений. А мені соромно за наше колись гарне місто....
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Соня
Показати IP
6 Червня 2011 09:36
Парком напевно ходять бродяги, бомжі. На мого знайомого напали в парку молодики і побили. Серед білого дня. Це жах. Парк не для наших людей.
![](/files/users/av-1189.jpg?1721138201)
Панове, чи не вважаєте Ви, що з висвітлення громадянських "коменто-позицій" в Неті, вже пора переходити до РЕАЛЬНИХ способів грамотного впливу на ситуацію в місті, яка, судячи по багаторічним тенденціям, без участі активної частини громади Луцька, ніколи так і не зміниться?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721138201)
Розчарований
Показати IP
6 Червня 2011 23:11
Наприклад?
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.