USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: 10 колись величних міст, що нині поглинені морем. Вражаючі фото
Ніщо не вічне: рано чи пізно будь-яке місто впаде – через війну, чи катастрофи... Проте найсумніша доля, безсумнівно, спіткала ті міста, які опинилися на дні морському.

ВСВІТІ пропонує підбірку найкрасивіших міст, які поглинула вода.

1. Олександрія, заснована Олександром Македонським в 331-му році до н. е., Єгипет

У цьому місті збереглося безліч чудових споруд, в тому числі Палац Клеопатри на острові Антіродос, і кварталів – наприклад, старе місто Ракотіс. Місто було зметене з лиця землі приливними хвилями і землетрусами більше 1200 років тому.



2. Геракліон, також відомий як Тоніс, заснований в VIII столітті до н. е., Єгипет

Ці руїни були виявлені в 2000-му році командою з Європейського морського інституту археології. До заснування Олександрії це місто було найважливішим портом Єгипту. Затонуло воно у VIII столітті нашої ери.



У Геракліоні стояв храм Амона, який грав важливу роль в обрядах, пов’язаних з династичною наступністю.





3. Канопус на східній околиці сучасної Олександрії

Перші згадки про місто датуються VI-м століттям до н. е. Канопус був знаменитий своїми святилищами Осіріса і Серапіса. Виявлене місто в 1933-му році принцом Туссона.





4. Містичні кам’яні споруди у водах недалеко від острова Йонагуні, Японія

Це 5000-річне місто затонуло у результаті землетрусу 2 тис. років тому. У ньому знайдена дивовижна монолітна ступінчаста піраміда. Також у місті є руїни замку, п’ять храмів, тріумфальна арка і, принаймні, один великий стадіон. На думку Масаакі Кімури, морського геолога з Університету Рюкю, об’єкти були з’єднані дорогами та водними каналами.



5. Порт Ройял, заснований в 1518-му році і зруйнований землетрусом, цунамі і пожежами в 1692-му році, Ямайка

У цьому місці багато англійських та голландських каперів XVI-го століття любили витрачати свої скарби, а пізніше місто перетворилося на основну базу піратів. Землетрус 1692-го року послужив причиною зрідження піску, і багато будинків ковзнули у воду або просто опустилися під землю.



6. Місто Баї (також відоме як Кампанія) і Портус Юліус, порт приписки західного Імперського Флоту, Неаполітанська затока, Італія

У VIII-му столітті Баї було розграбоване мусульманськими загарбниками, а близько 1500-го року він спорожнів через епідемію малярії. В даний час велика частина будівель знаходиться під водою через місцеву вулканічну активність.



7. Павлопетрі, Греція

Місто, побудоване 5 тис років тому, було виявлене Ніколасом Флеммінгом в 1967-му році, але щороку археологи знаходять все нові будівлі.



8. Неолітичне село Атліт-Ям біля берегів Атліт, Ізраїль

Населений пункт, який знаходиться тепер на вісім-дванадцять метрів нижче рівня моря, заснований між 6900-м і 6300-м роками до н. е. У місті є прямокутні будинки, колодязі і кам’яне півколо з сімома мегалітами висотою по 600 кг кожний. Також у місті знайдено десять поховань, у тому числі жінка з дитиною, що стали найбільш ранніми жертвами з відомих випадків туберкульозу.





9. Місто Лева (Ши Ченг) на дні озера Циндао, Китай

Місто було затоплене в 1959-му році для створення штучного озера та будівництва греблі на річці Сіань. Всі 290 тис. жителів були переселені в інші населені пункти.

Ши Ченг було засновано в часи династії Хань (між 25-м і 200-м роками). У VII-му і VIII-му століттях це місце було культурним, економічним і політичним центром, але тепер місто лежить на глибині 27-ми метрів.



10. Самабах, втрачене місто майя на дні озера Атітлан, знайдене Роберто Самайоа Асмусом в 1996-му році, Гватемала

Озеро Атітлан є найважливішим духовним і оздоровчим центром Гватемали протягом двох тисяч років. Перші поселення на його берегах з’явилися в 300-му році до н. е. З 200-го року до н. е. за 200-й рік н. е. тут стояв храм, в даний час прихований під водою. У затонулому місті знайдена кераміка та інші артефакти.



Самабах пішов під воду близько 1700 років тому, коли рівень води в озері раптово виріс на 20 метрів. Археологи думають, що причиною тому могло бути виверження вулкану на дні озера, яке заблокувало природні відтоки для води.

Але озеро Атітлан все ще використовується як церемоніальний центр і залишається священним місцем, де астрологія і релігія майя досі практикуються багатьма далекими нащадками цієї цивілізації.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus