USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35
Запитай юриста
[8 Червня 2016 16:54] vikadan: Доброго дня!
В мене виникла така ситуація: на роботі довелося працювати 11 днів без вихідних по 11 год (нормальний робочий графік складає 8 год на день, 2 вихідних). Як можна у роботодавця вимагати компенсації, коли він відмовляється її виплачувати? Якими законами можна це аргументувати?
Чи потрібно це питання вирішувати через суд?
Відповідь юриста:
Доброго дня!

Відповідаю з посиланням на законодавство. Так, стаття 106 Кодексу законів про працю (оплата роботи в надурочний час) передбачає, що за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години.

У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті.

Стаття 107 Кодексу законів про працю (Оплата роботи у святкові і неробочі дні) передбачає, що робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Шляхи вимог виплати компенсації стандартні: 1) скарга до профспілкової організації, якщо така присутня на підприємстві; 2) скарга до територіальної державної інспекції праці; 3) позов до суду. Можна розпочати зі скарг, якщо не дадуть результату - тоді позиватись до суду.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus