В першу чергу, зверніться до проектної організації, котра складе проект із вже побудованим другим поверхом з максимальною його відповідністю ДБН. Надалі є декілька варіантів. Перший, зареєструвати в держархбудінспекції декларацію про початок бідвництва (ніби Ви його ще не розпочали) і через деякий час зареєструвати декларацію про його завершення та введення в експлуатацію. Ці всі технічні документи Вам має заповнити фахівець в цій галузі. Зазвичай, проектанти в цьому компетентні.
Інший варіант – сплатити штраф за самовільне будівництво, і надалі, через відповідність проекту, ввести його в експлуатацію (так само цікавтесь про деталі в проектантів).
Запитай юриста
[28 Серпня 2018 17:42] sveta22: Доброго дня. У 1998 році була куплена частина приватного будинку. У 2014 році ми зробили самовільну добудову житлового приміщення (добудували другий поверх), наразі виникла потреба в узаконенні цієї добудови. Земельна ділянка приватизована та приватизований старий будинок (власність приватна спільна часткова). Як правильно це зробити? яка послідовність?
Відповідь юриста:
Коментарів: 3
Катя
Показати IP
29 Серпня 2018 08:55
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи можна прописати людину що на половину будинку накладений штраф.
У боротьбі за Україну загинув волинянин Олег Піцик
Сьогодні 15:25
Сьогодні 15:25
У корупційну схему запихнув і онуку: слідчі звинувачують голову сільради на Волині у незаконному збагаченні. Деталі скандалу
Сьогодні 14:43
Сьогодні 14:43
У чохлі чи без нього: як доцільно носити Айфон 16
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
У моторошній ДТП на Вінничині загинули волиняни. Відео
Сьогодні 13:45
Сьогодні 13:45
Міноборони просить відстрочити демобілізацію, – ЗМІ
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52
Через несправний димохід біля Луцька горів будинок
Сьогодні 12:01
Сьогодні 12:01
Письмовий стіл – яскравий приклад універсальних меблів
Сьогодні 11:04
Сьогодні 11:04
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.