Доброго дня! В цьому випадку слід чітко розділити за категоріями суми, які ставляться Вам до відшкодування. Відповідно до ст. 1194 Цивільного кодексу України, особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням). В той же час питання про відшкодування шкоди самою особою, відповідальність якої застрахована, тобто в цьому випадку Вами, вирішується залежно від висловленої вами згоди на таке відшкодування. У разі відсутності такої згоди за Вашою заявою до субсидіарної відповідальності має бути залучений страховик. Тобто Вам слід клопотати перед судом про залучення страхової компанії як субсидіарного відовідача, тобто такого, на кого першою чергою має бути покладено обов’язок до відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП.
В цьому випадку на Вас може бути однозначно покладено обов’язок відшкодувати майнову шкоду у вигляді втрати товарної вартості транспортного засобу, оскільки пунктом 32.7 статті 32 Закону України від 1 липня 2004 року N 1961-IV "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" чітко встановлено, що шкоду, пов'язану з втратою товарного вигляду транспортного засобу, страховик не відшкодовує. В той же час інші витрати, окрім товарної вартості, та франшизи, в цілому має відшкодовувати страхова компанія в межах суми, передбаченої відповідим страховим полісом.
Запитай юриста
[30 Червня 2017 08:14] Las: Доброго дня, прошу надати консультацію.
Я винна сторона в ДТП, постраждалих не має, лише авто. Машина мала поліс обов'язкового страхування (автоцивілка), виплати передбачені до 100 000 грн. Наразі страхова компанія виплатила постраждалій стороні 30 000 грн, однак коштів витрачено в 3 рази більше на ремонт машини, з чим вони не згодні. Постраждала сторона подала на мене до суду на компенсацію коштів (ще 60 000 грн).
Хто згідно з законом повинен повернути ці кошти я чи моя страхова компанія?
І чи вірно що позов до мене, а не страхової компанії?
Відповідь юриста:
Я винна сторона в ДТП, постраждалих не має, лише авто. Машина мала поліс обов'язкового страхування (автоцивілка), виплати передбачені до 100 000 грн. Наразі страхова компанія виплатила постраждалій стороні 30 000 грн, однак коштів витрачено в 3 рази більше на ремонт машини, з чим вони не згодні. Постраждала сторона подала на мене до суду на компенсацію коштів (ще 60 000 грн).
Хто згідно з законом повинен повернути ці кошти я чи моя страхова компанія?
І чи вірно що позов до мене, а не страхової компанії?
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Люди, які лягають спати пізно, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки», – дослідження
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
Людство почне вимирати вже у поточному столітті. Прогноз ООН
15 Липня 2024 23:46
15 Липня 2024 23:46
Вживає з 14-ти років: у Луцьку молоду одеситку можуть посадити через наркотики
15 Липня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
15 Липня 2024 23:27
Трамп офіційно став кандидатом в президенти і представив свого кандидата у віцепрезиденти
15 Липня 2024 23:09
15 Липня 2024 23:09
«Відчуваю від людей неабияку підтримку»: військовий після ампутації ноги реабілітується в Луцьку
15 Липня 2024 22:51
15 Липня 2024 22:51
СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Одесі
15 Липня 2024 22:32
15 Липня 2024 22:32
Травмувалась жінка: показали момент зіткнення двох авто у Луцьку. Відео
15 Липня 2024 22:14
15 Липня 2024 22:14
У трьох водоймах на Волині виявили кишкову паличку
15 Липня 2024 21:55
15 Липня 2024 21:55
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.