Запитай юриста
[26 Червня 2017 14:15] Ігор: Доброго дня, хотів запитати з приводу реєстрації місця проживання.
Якщо я став у квітні опікуном над особою визнаною недієздатною:
1) чи маю я право зареєструватися по місцю реєстрації підопічного, якщо так, то яка процедура і хто повинен дати дозвіл на приписку і чи потрібно писати заяву до органу опіки та піклування про те, щоб вони дали дозвіл на здійснення реєстрації мого місця проживання по місцю реєстрації підопічного;
2) якщо у мого підопічного 7 місяців назад померла дружина і він не вступив у спадщину у зв'язку із тим, що саме тоді розглядалася справа про визнання його недієздатним та призначення над ним опікуна, чи можу я звернутися до нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину від імені мого підопічного як законний представник підопічного, чи потрібно вже буде звертатися до суду із заявою про продовження строку вступу у спадщину із поважних причин (фактична неспроможність підопічного) і чи потрібно отримувати для цього дозвіл органу опіки та піклування для подання даної заяви;
3) у мого підопічного є у власності 32/100 частки житлового будинку, де він і проживає, земельна ділянка під житловим будинком не сформована і не виділялась в натурі, у сільській раді пояснили, що у даному випадку земельна ділянка буде виділятися у спільну сумісну власність для ОЖБ і для цього потрібно написати заяву від всіх співвласиків житла на надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. Чи можу я виступати однією із сторін у заяві і чи потрібно для цього отримувати дозвіл від органу опіки та піклування для подання даної заяви, щоб узаконити дану земельну ділянку.
Відповідь юриста:
Якщо я став у квітні опікуном над особою визнаною недієздатною:
1) чи маю я право зареєструватися по місцю реєстрації підопічного, якщо так, то яка процедура і хто повинен дати дозвіл на приписку і чи потрібно писати заяву до органу опіки та піклування про те, щоб вони дали дозвіл на здійснення реєстрації мого місця проживання по місцю реєстрації підопічного;
2) якщо у мого підопічного 7 місяців назад померла дружина і він не вступив у спадщину у зв'язку із тим, що саме тоді розглядалася справа про визнання його недієздатним та призначення над ним опікуна, чи можу я звернутися до нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину від імені мого підопічного як законний представник підопічного, чи потрібно вже буде звертатися до суду із заявою про продовження строку вступу у спадщину із поважних причин (фактична неспроможність підопічного) і чи потрібно отримувати для цього дозвіл органу опіки та піклування для подання даної заяви;
3) у мого підопічного є у власності 32/100 частки житлового будинку, де він і проживає, земельна ділянка під житловим будинком не сформована і не виділялась в натурі, у сільській раді пояснили, що у даному випадку земельна ділянка буде виділятися у спільну сумісну власність для ОЖБ і для цього потрібно написати заяву від всіх співвласиків житла на надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. Чи можу я виступати однією із сторін у заяві і чи потрібно для цього отримувати дозвіл від органу опіки та піклування для подання даної заяви, щоб узаконити дану земельну ділянку.
Доброго дня! 1. Щоб зареєструвати своє місце проживання по місцю проживання підопічного, слід отримати згоду від інших співвласників будинку на таку реєстрацію. У згоді на прописку від органу опіки та піклування я не вбачаю правових передумов. 2. Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України Вам слід звернутсь до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. 3. Ви можете виступити співавтором заяви до сільської ради нарівні з іншими співвласників будинку для наданя дозволу на розробку технічної документації для виділення земельної діляники без окремої згоди органу опіки та піклування.
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Люди, які лягають спати пізно, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки», – дослідження
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
Людство почне вимирати вже у поточному столітті. Прогноз ООН
15 Липня 2024 23:46
15 Липня 2024 23:46
Вживає з 14-ти років: у Луцьку молоду одеситку можуть посадити через наркотики
15 Липня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
15 Липня 2024 23:27
Трамп офіційно став кандидатом в президенти і представив свого кандидата у віцепрезиденти
15 Липня 2024 23:09
15 Липня 2024 23:09
«Відчуваю від людей неабияку підтримку»: військовий після ампутації ноги реабілітується в Луцьку
15 Липня 2024 22:51
15 Липня 2024 22:51
СБУ затримала агента ФСБ, який коригував ракетні удари по Одесі
15 Липня 2024 22:32
15 Липня 2024 22:32
Травмувалась жінка: показали момент зіткнення двох авто у Луцьку. Відео
15 Липня 2024 22:14
15 Липня 2024 22:14
У трьох водоймах на Волині виявили кишкову паличку
15 Липня 2024 21:55
15 Липня 2024 21:55
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.